Литовська залізниця розвиватиме коридор постачання зернових з України в обхід Білорусі

11:30 22.05.2022

Пілотне перевезення вантажів між Україною та Литвою залізницею в обхід Білорусі виправдало себе у фінансовому плані. Про це заявив глава Литовської залізниці (Lietuvos gelezinkeliai) Егідіус Лазаускас, повідомляє Delfi.

За словами Лазаускаса, подальша частота рейсів визначатиметься не лише потребою компаній у перевезеннях, а й конкуренцією з іншими перевізниками.

Поточна ціна – приблизно €60 тис. туди й назад. Питання в тому, скільки б це коштувало, якби таких вантажів було набагато більше і спрацювала економія на масштабі. У будь-якому разі пілотний транспорт з України окупився: отримали багато уроків і будуть прийняті рішення, як покращити ці послуги, тому що, на наш погляд, є дуже добрі перспективи”, – заявив чиновник.

За його словами, зараз планується доставка поїздів з вантажами в 1,5 тис. тонн до Литви раз на тиждень, оскільки Литовська залізниця підписала поки що кілька договорів на перевезення вантажів з України.

На початку травня Литовська залізниця відправила тестовий вантажний поїзд у рамках планів з організації експорту українського зерна та іншої агропродукції у контейнерах через порти на Балтійському морі.

Теми:

Ще на цю тему