Росія вже вкрала в України близько 400 тисяч тонн зерна

14:40 19.05.2022

Російська Федерація викрала з тимчасово окупованих територій України вже близько 400 тисяч тонн зерна, що може призвести до голоду. 

Таку заяву зробив Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку, пише ZN.UA.

Йдеться про території Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Крім того, російські війська своїми ракетними ударами знищують елеватори, склади, а також сільськогосподарську техніку та інфраструктуру в інших областях країни. Таким чином вони зривають проведення посівної кампанії.

У Комітеті зазначили, що блокада українських портів та мінування морських шляхів унеможливлює експорт української сільськогосподарської продукції з минулих врожаїв. Лише в одеському порту заблоковано 25 млн тонн зерна. Загалом Україна через блокування Росією портів не може вивезти 90 млн тонн зернових, і через це щодня втрачає 170 млн доларів.

Як повідомлялося раніше, світові лідери визнали, що блокада Росією українських портів і розв’язана РФ війна провокують масштабну продовольчу кризу та почали шукати шляхи розв’язання цієї проблеми.

Зокрема США допомагатимуть Україні налагодити поставки продовольства в країни Африки та Азії, перед якими Україна має експортні зобов'язання.

Німецька компанія Deutsche Bahn почала перевозити залізницею українське зерно, що йде на експорт. Таким чином німці вирішили підтримати економіку України, яка зазнає значних збитків через заблоковані Росією порти.
 

Ще на цю тему