Росіяни зруйнували інфраструктуру українських портів на десятки мільярдів гривень — Васьков

18:20 06.05.2022

Збитки від руйнування інфраструктури у морських портах України внаслідок російського військового вторгнення сягають десятків мільярдів гривень. Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, передає кореспондент сайту «Порти України».

Найбільш пошкоджена інфраструктура в морському порту Маріуполь. Також є пошкоджена інфраструктура в порту Бердянськ. У порту «Ольвія», який був нещодавно переданий у концесію катарській компанії. Є певні пошкодження також у порту Чорноморськ, у порту Миколаїв. Щодо тих пошкоджень, які мають місце в неконтрольованих нами портах, ми не можемо назвати точні цифри, тому що необхідно отримати доступ до цієї інфраструктури. Але уже сьогодні ми розуміємо, що ідеться про десятки мільярдів гривень”, – сказав Васьков на прес-конференції у п’ятницю, 6 травня.

За його словами, більш точні цифри МІУ зможе зафіксувати тоді, коли отримає доступ до інфраструктури портів, що перебувають на тимчасово окупованих росіянами територіях.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення флот РФ поцілив щонайменше у вісім цивільних суден в Азовському і Чорному морях і в Бузькому лимані. Піддаються обстрілам також морські порти. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Кабінет міністрів з 25 лютого на період воєнного стану встановив третій рівень охорони у морських портах.

Ще на цю тему