Десятки ракет Javelin готові до відправки в Україну - посол Естонії

14:20 24.01.2022

Естонія передасть Україні американські протитанкові ракетні комплекси Javelin у найкоротші терміни після отримання дозволу від США.

Про це в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Донбас.Реалії розповів посол Естонії в Україні Каймо Кууск.

«Найближчі тижні (час відправлення - ред.). Це нормальна процедура - ми повинні були спитати дозволу й отримали його. США зробили все дуже швидко, без зайвої бюрократії. Тому в нас є ракети Javelin в Естонії, готові до відправки в Україну. І ми говоримо про десятки, десятки, десятки і ще десятки ракет. Я не хочу називати конкретну кількість, але це насправді вражає», - розповів дипломат.

За його словами, якщо ескалація зростатиме, Естонія готова розширити підтримку України - зокрема передати 122-міліметрові гармати Д-30. Але для цього необхідний дозвіл інших держав - Німеччини як виробника та Фінляндії як попереднього власника.

«Ми відправили офіційні листи й запросили дозвіл. Це вимагає часу. Різні країни мають різні рівні координації. Я не можу прогнозувати, але сподіваюся, що відповідь буде швидкою», - додав Кууск.

Як повідомлялося, 21 січня міністри оборони Латвії, Литви та Естонії заявили, що їхні країни отримали необхідний дозвіл від США на відправлення озброєнь в Україну, й продовжуватимуть спільну роботу, щоб доставити їх у найкоротші строки.

Ще на цю тему