Блінкен: Російська загроза - проблема всього світу, а не лише України

13:20 24.01.2022

Державний секретар США Ентоні Блінкен переконаний, що проблема російської загрози має стосуватися всього світу, а не України та держав Заходу.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це Блінкен заявив в інтерв’ю NBC.

«Це проблема, що поширюється не лише на Європу і Сполучені Штати, – у певному сенсі вона має стосуватися всього світу, оскільки на карту поставлено не просто відносини між Україною і Росією, між Європою і Росією чи США й Росією… На карту поставлено основоположні принципи міжнародних відносин щодо підтримання миру і безпеку від часів останніх світових воєн і холодної війни», - сказав Блінкен.

Він наголосив: одна держава не може силою змінювати межі іншої держави, не може диктувати, з ким їй співпрацювати, не може поширювати сферу впливу на своїх сусідів проти їхньої волі. «Якщо залишити це без уваги, то відкриється скринька Пандори, і на це зважатимуть країни, розташовані далеко від Європи», – вважає держсекретар.

За його словами, США попереджали про російську тактику, спрямовану на зміну керівництва України. «Це частина російського плану дій», - указав Блінкен, зазначивши, що Сполучені Штати знають методи, які Москва може застосувати. Ідеться, зокрема, про підготовку різних провокацій, «аби спробувати створити фальшивий привід для введення військ».

Очільник Держдепу підтвердив, що в разі нового російського вторгнення, введення військ РФ в Україну, буде швидка, жорстка і єдина відповідь країн Заходу. Він додав, що Росія також може «спробувати дестабілізувати ситуацію або повалити уряд, використовуючи кібератаки, гібридні засоби тощо». Вашингтон дав зрозуміти Москві, що в цьому разі теж буде швидка й узгоджена відповідь.

«Минулого тижня я брав участь у тісних консультаціях з усіма нашими європейськими союзниками і партнерами – практично щодня, аби переконатися, що на всі ці сценарії в нас є чітка спільна відповідь. І ми це зробимо», – підкреслив Блінкен.

Він також підтвердив, що США на прохання Росії поділяться в письмовому вигляді «не тільки побоюваннями, а й деякими ідеями щодо подальших дій, які могли б зміцнити безпеку на взаємній основі». Водночас, за його словами, Сполучені Штати продовжать уживати заходів задля стримування Росії.

Відповідаючи на запитання, чи давав Держдеп розпорядження евакуювати частину працівників дипмісій з України, Блінкен зауважив, що в нього «немає більшої відповідальності, ніж безпека та добробут людей, які працюють у Державному департаменті» і перебувають під його опікою. «Якщо потрібно буде ухвалити рішення про скорочення деяких співробітників посольства, ми зробимо це, виходячи з потреб безпеки», – уточнив глава зовнішньополітичного відомства США.

Ще на цю тему