Більшість повідомлень з окупованих територій на Донбасі та в Криму — що стоїть за епідемією «мінувань» в Україні

08:40 24.01.2022

Протягом першого місяця нового року хвиля хибних мінувань котиться різними містами України — вибухотехніки регулярно обшукують ТРЦ, станції метро, ​​аеропорти, школи, дитсадки і навіть Офіс президента. Кількість «мінувань» подвоїлась. Що за цим стоїть?

Протягом 2021 року правоохоронці зафіксували понад 1 100 неправдивих повідомлень про мінування. Про НВ повідомили у СБУ. А з початку 2022 року вже зафіксовано 184 повідомлення про підготовку терористичного акту. Тобто за 20 днів поточного року кількість повідомлень про мінування вже склала 16.73% від загального показника за 2021 рік. Якщо вирахувати середньомісячний показник за минулий рік, виходить, що за один місяць 2021 року в середньому до поліції надходило 91 повідомлення про мінування. Таким чином, за 20 днів січня Україна отримала подвійний приріст подібних повідомлень.

Поки що жодне з повідомлень про «мінування» не підтвердилося.

У четвер, 20 січня, до поліції надійшло повідомлення про «мінування» Офісу президента. На місце прибули вибухотехніки і перевірили будівлю — вибухівку не знайшли. Під час перевірки співробітників ОПУ не евакуювали.

Цього ж дня у Харкові та Вінниці правоохоронці перевіряли анонімне повідомлення про замінування всіх шкіл. Напередодні ж, у середу ввечері у Вінниці псевдомінери повідомили про вибухівку в житловій п’ятиповерхівці. Мешканців шести під'їздів будинку евакуювали на час перевірки споруди.

У Черкасах, Кривому Розі та Миколаєві низку шкіл перевели на дистанційне навчання через регулярні повідомлення про мінування. В Києві днями невідомі заявили про мінування 40 шкіл.

У Львові 20 січня правоохоронці отримали інформацію про замінування ТРЦ Форум Львів. У Києві було «заміновано» ТРЦ River Mall. Усіх відвідувачів та співробітників центру терміново попросили вийти на вулицю.

Напередодні до колцентру СБУ надійшла інформація про замінування столичних ТРЦ Gulliveг, Україна та Ocean Plaza.

Також днями вибухівку шукали в аеропортах Київ (Жуляни) та Бориспіль. Перевіряли київські станції метро Площа Льва Толстого, Палац спорту, Театральна та Вокзальна. І усе це — не повний перелік «замінованих» об'єктів.

Кожен випадок запускає певний алгоритм дій надзвичайних служб і правоохоронних органів. А жартівники і зловмисники окрім завдання прямих збитків державі і бізнесу отримують можливість оцінити ресурси, методи і швидкість реагування українських силовиків на загрозу.

Ще на цю тему