На тимчасово окупованих територіях України утримують 300 полонених, 40 з них - військові
У полоні на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Донецької та Луганської областей перебувають 300 осіб, серед них 40 військовослужбовців. Про це Уповноважений ВР з прав людини Людмила
Денісова повідомила у Telegram, пише УНН.
Цитата
«Провела онлайн-зустріч з рідними українських громадян, які перебувають у полоні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Їх наразі налічується 300 осіб, зокрема 40 військовослужбовців», – заявила Денісова.
Деталі
Сторони зустрічі також обмінялися наявною інформацією про стан додержання прав наших громадян, процес їх звільнення, умови утримання у сумнозвісній Макіївській виправній колонії №32, де нещодавно помер український політв’язень Руслан Макарець.
Денісова уточнила, що у Макіївській виправній колонії, як і у всіх колоніях на тимчасово окупованих територіях, незадовільні умови утримання. Зокрема, через відсутність опалення, родичі за допомогою волонтерів купували вугілля для обігріву камер, яке було розкрадене окупантами.
Омбудсман підкреслила, що цивільні заручники майже не отримують гуманітарну допомогу внаслідок невиконання домовленостей лідерів у рамках Нормандського формату, досягнутих 9 грудня 2019 року в Парижі, а також 11 вересня 2020 року у Берліні щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
За даними українського омбудсмана, із останнього гуманітарного конвою, доправленого на ТОТ, цивільні заручники отримали лише туалетний папір, мило та зубну пасту.
Денісова підкреслила, що звертатиметься до Президента МКЧХ Петера Маурера з проханням перевірити розподіл гуманітарної допомоги і здійснити візит до Макіївської ВК №32 з метою перевірки умов утримання та забезпечення медикаментами.
Учасники зустрічі обговорили і питання фінансової підтримки від держави родинам українців, які незаконно утримуються на ТОТ Донецької та Луганської областей.
«Наостанок домовилися про активну комунікацію для аналізу всієї інформації, аби максимально пришвидшити процес повернення наших громадян з полону. Будемо й надалі підтримувати зв’язок задля досягнення спільної мети», – додала вона.
Ще на цю тему
- 15.05.2022 Викрадену журналістку Данилович катували у будівлі фсб в Криму - КримSOS
- 06.05.2022 Генпрокуратура Росії визнала «небажаною організацією» Кримську правозахисну групу
- 04.05.2022 Прокуратура АРК начала уголовное производство по факту задержания в Крыму общественной активистки
- 06.04.2022 Жителей Севастополя обвинили в прокалывании шин автомобилей с буквой Z – российская полиция
- 17.03.2022 В Кремле пояснили, как видят «самоочищение» России от «предателей»
- 17.03.2022 Жителя Севастополя оштрафовали за «дискредитацию российской армии» в Украине
- 08.02.2022 Жителі Криму можуть подати звернення до президента України на КПВВ
- 03.02.2022 Експерти виявили монтаж аудіозапису у справі кримського татарина Джеппарова - адвокат
- 27.01.2022 ПАРЄ схвалила резолюцію про зникнення людей в ОРДЛО і Криму із закликом до санкцій
- 27.01.2022 Дві хвилі репресій: у Криму затримали в 2021 році рекордну кількість учасників мирних зібрань
- 27.01.2022 Окупанти у Криму тримають у неволі щонайменше 116 людей за політичними чи релігійними мотивами – правозахисники
- 26.01.2022 Рада ухвалила закон про соцстатус політв’язнів: що він передбачає