Американський офіцер сказав, чи піде Росія у «лобову атаку» на Україну через НАТО

21:01 22.10.2021

Росія буде й надалі протидіяти членству України до НАТО, однак у «лобову атаку» через це не піде.

Таку думку висловив капітан першого рангу ВМС США у відставці Гаррі Табах, пише «Обозреватель».

«Цю ініціативу Росія вже втратила, та й Україна вже не та, українська армія вже не та, і відносини зі світом вже не такі, як 2014 року», – заявив він.

Офіцер також наголосив, що Росія не має права диктувати вектор розвитку іншій державі. Так він прокоментував нещодавні заяви Кремля про те, що вступ України до НАТО – це «найгірший сценарій» для РФ.

«Я не розумію цієї заяви. Україна – суверенна держава, вона може вступати в будь-який клуб, співпрацювати з Європою, з Америкою, з Марсом, з ким завгодно. Інша держава не може їй диктувати, з ким дружити, а з ким не дружити, з ким займатися бізнесом, а з ким не займатися», – каже Табах. І водночас визнає наявність підстав для занепокоєння Кремля.

«Альянс захищатиме Україну вже за законом, а не тільки через дружні відносини і моральну відповідальність», – пояснив він, додаючи, що, мабуть, саме через це і переймається Кремль.

«Але їхні переживання – це їхня проблема», – зауважив офіцер.

Говорячи про подальші кроки Путіна щодо стримування євроатлантичної інтеграції України, Табах спрогнозував, що він діятиме «у кадебешному стилі». Тобто – нести розкол в Україну, в суспільство – на релігійному, етнічному, територіальному ґрунті тощо. «Те, що він робить всюди», – додає військовий.

Він також заспокоїв Росію, що НАТО не становить для неї загрози, оскільки першим ні на кого не нападає.

«Він тільки захищає тих, на кого напали», – резюмує Табах.

Реакція Кремля на курс України до НАТО

18 жовтня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав французьким журналістам, що «вступ України в НАТО став би найгіршим сценарієм». «Це сценарій, який виходить за червоні лінії національних інтересів Росії. Це той сценарій, який може змусити Росію вжити активних заходів для забезпечення власної безпеки», – заявив Пєсков.

У відповідь голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Київ не цікавить думка Російської Федерації стосовно вступу України в НАТО.

Ще на цю тему