Перед судом: Денісова закликала генконсула України та правозахисників відвідати українських політв'зянів в РФ

14:01 06.10.2021

Сьогодні у «суді» в Криму, а також судовій інстанції в Ростові-на-Дону відбудеться одразу три судових засідання щодо українських політв’язнів.

У зв’язку з цим, український омбудсмен Людмила Денісова закликала Генконсула України та правозахисників відвідати незаконно утримуваних громадян України та забезпечити їх право на захист, передає УНН із посиланням на Telegram канал омбудсмена.

«Сьогодні у так званому «Київському районному суді міста Сімферополя» в тимчасово окупованому Криму відбудеться судове засідання стосовно Енвера Худайбердієва, якому інкримінують адміністративне правопорушення, передбачене ст.20.6.1 КоАП РФ «невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації чи загрозі її виникнення».

У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудеться два судових засідання у так званій «справі Хізб ут-Тахрір»:

– стосовно учасників так званої «другої сімферопольської групи» Акіма Бекірова, Сейтвелі Сейтабдієва, Рустема Сейтхалілова, Руслана Сулейманова та Асана Янікова, під час якого планується розгляд справи по суті.

– стосовно учасників так званої «білгородської групи», під час якого очікується надання доказів сторони обвинувачення у справі Азамата Еюпова», – написала Денісова.

Омбудсмен додала, що Азамат Еюпов є активістом, який брав участь у протестній акції кримських татар у Москві в липні 2019 року, відвідував судові засідання у політично мотивованих кримінальних та адміністративних справах, брав участь у флешмобах, організованих Кримською солідарністю.

«Закликаю Генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, міжнародні правозахисні організації відвідати незаконні судилища задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також сприяння забезпеченню права на захист і справедливий суд», – написала вона.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що стан здоров’я українського політв’язня Сервета Газієва, який утримується у «ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области», був критичний.

Як повідомлялося раніше, Сервет Газієв і ще 24 активісти звинувачуються у причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», визнаної у Росії терористичною, але діючою без обмежень на рівні національних законодавств багатьох країн світу.

18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій є заклик до Росії звільнити всіх українських політв’язнів, включаючи фігурантів цієї кримінальної справи.

Ще на цю тему