Україна готова створити для Росії серйозні проблеми — Кулеба

15:20 29.09.2021

Українська сторона виступає за переговори з Росією щодо Донбасу та деокупації Криму на усіх можливих майданчиках.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба у коментарі виданню «РБК Україна» заявив, що за потреби наша країна готова створити для Москви серйозні проблеми, пише ZN.UA

Міністр зазначив, що Україна проти миру за будь-яку ціну, а виступає за справедливе врегулювання для того, аби відповідати величині втрат, які ми зазнали за останні роки та продовжуємо зазнавати досі заради свого суверенітету та незалежності. 

Кулеба заявив, що президент України Володимир Зеленський готовий до переговорів щодо встановлення миру в Донбасі та деокупації Кримського півострова. 

«Ми не сидимо, чекаючи з моря погоди. Росія маніпулює, бреше, вона цинічна. Але іншої Росії немає. Саме така Росія веде війну та агресію проти України. Тому потрібно вести переговори у всіх можливих форматах про припинення війни, - пояснив Кулеба. - Ми активно створюємо разом з партнерами умови, які змусить Росію її припинити. Навіть якщо для цього нам доведеться створити для неї серйозні проблеми». 

Глава ОПУ Андрій Єрмак заявив, що Україна сподівається провести ще одну зустріч нормандської четвірки за участі Ангели Меркель. Він нагадав про те, що з чотирьох чинних лідерів переговорів тільки двоє були присутні під час підписання домовленостей - Меркель була однією з них. Тому організувати зустріч ще до її відставки - вкрай важливо для України.

Росія відповіла на це у притаманній для себе манері, мовляв, вони не проти, але вся проблема в Україні, яка затягує підготовку до цих переговорів. Про те, що саме в Кремлі всіляко намагаються уникнути виконання домовленостей щодо Донбасу там, очевидно, воліють не згадувати. 

Тим часом віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій і заступник глави української делегації в ТКГ Олексій Резніков заявив, що вже йде процес підготовки нормандської зустрічі, у якій братиме участь новий канцлер Німеччини.
 

Ще на цю тему