Дуда з трибун ООН нагадав про конфлікт в Україні, про який забула «багата Північ»
Пандемія коронавірусу дозволила легко забути про багато бід, які тривають в різних частинах земної кулі, зокрема про конфлікт на сході України.
Про це заявив президент Польщі Анжей Дуда, виступаючи у вівторок з трибуни Генасамблеї ООН, передає УНН.
Так, польський лідер підкреслив що COVID-19 дозволив світу «легко забути про багато нещасть, які тривають в різних частинах нашої земної кулі, часто дуже близько до наших домівок».
З його слів, під час пандемії з газет зникли повідомлення про трагедію у Сирії, а ситуація в Лівії, Ефіопії та Ємені «залишається майже непомітною» для жителів «багатої Півночі». COVID-19 також не дозволив наблизитися до розв’язання ізраїльсько-палестинського конфлікту.
«На жаль, і на кордоні з Польщею відбуваються трагічні події, про які – у мене склалося враження – людство, здається, забуло», – заявив Дуда.
«І все ж пандемія не зупинила війну в Україні, де з початку російської агресії загинуло понад 13 тисяч осіб, а одна держава захопила територію іншої держави. У Європі після Другої світової війни, в 21 столітті, Україна зазнала вторгнення», – підкреслив польський лідер.
«Як відреагувала багата Північ на цю трагедію боротьби українського народу за незалежність? Це було будівництво величезного газопроводу «Північний потік-2», по якому російський газ піде в Західну Європу, що принесе агресору ще більше мільярдів, і повна безпорадність, або навіть байдужість до того, що з цього моменту Україна знаходиться в ще більшій небезпеці», – додав він.
Дуда згадав, що недавно брав участь в саміті Кримської платформи в Києві, і був там «одним з небагатьох лідерів багатої Півночі».
«Я шукав там тих, хто побудував і схвалив будівництво газопроводу «Північний потік-2», але не знайшов», – сказав він.
Президент Польщі в своєму виступі також згадав ситуацію Білорусі, де «в тюрмах перебуває понад 650 осіб, в основному молоді дівчата і чоловіки, патріоти, які просто хотіли мати можливість чесно вибрати свого лідера». Вони потрапляють до в’язниці за політичними мотивами.
Підбиваючи підсумки, він підкреслив: солідарність перед лицем пандемії, без відмови від прав людини і прав цілих народів, розвиток ООН з урахуванням верховенства міжнародного права і мужність у постановці і реалізації амбітних цілей в боротьбі за планету – таким повинен бути девіз організації.
76-та сесія Генеральної Асамблеї ООН присвячена питанням протидії пандемії коронавірусу, а також збереження навколишнього середовища – паралельно відбуватиметься декілька великих міжнародних форумів з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища.
На відкритті сесії виступили Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, президент 76-й сесії Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй Абдулла Шахід, Президент Бразилії Жаір Болсонару і Президент США Джозеф Байден.
Сьогодні, 22 вересня на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй виступить Президент України Володимир Зеленський.
Ще на цю тему
- 13.05.2022 Резолюцию Совета ООН по правам человека по войне в Украине поддержали более 30 стран
- 24.09.2021 У звіті ООН російську «владу» порівняли з «собакою, що кусає»
- 22.09.2021 Запобігання мілітаризації Криму й агресії РФ має бути пріоритетом сесії ГА ООН – Зеленський
- 22.09.2021 Протидія російській агресії: Джапарова вважає, що Україна має скористатися майданчиком ООН
- 21.09.2021 Сьогодні в ООН розпочинається тиждень високого рівня, у якому візьме участь Зеленський
- 15.09.2021 Кулеба окреслив три пріоритети України на новій сесії Генасамблеї ООН
- 10.09.2021 Генасамблея ООН включила питання окупації Криму й ОРДЛО до порядку денного нової сесії
- 02.09.2021 Доповідь Генсека ООН підтверджує факти тортур і переслідувань з боку окупантів у Криму – МЗС
- 02.09.2021 Cвавільних затримань людей з релігійних меншин у Криму побільшало майже уп'ятеро – ООН
- 31.08.2021 В ООН закликали Росію до пошуку жертв насильницьких зникнень у Криму й на сході України
- 19.08.2021 Україна проти Росії: посол розповів про розгляд справи у Міжнародному суді ООН
- 14.07.2021 Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, яка сприяє у інформуванні світу про порушення прав людини в Криму