Наєв розповів, яке озброєння отримали ЗСУ і на яку допомогу від партнерів розраховує Україна

21:01 20.09.2021

Попри колосальне посилення обороноздатності України за рахунок розширення бойового озброєння і військової техніки у складі Збройних сил, зупинятися на цьому не можна. Регулярній українській армії на Донбасі потрібне посилення сучасними засобами західних країн-партнерів, включаючи членів Північноатлантичного альянсу.

Про це розповів командувач Операцією Об'єднаних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв'ю «РБК-Україна».

Він вказав, що йдеться не тільки про сухопутну, авіаційну та морську техніку, а й про зброю, технічно відповідну викликам сучасності.

«Я кажу про зенітно-ракетні комплекси, комплекси тактичних систем ПРО, протикорабельні ракетні комплекси на корвети та ракетні катери; ракетні комплекси РК МБ Seaspear у межах меморандуму з Великобританією, ударні безпілотники Туреччини ТВ-2 Bayraktar. Це найбільш доцільно в умовах ведення прямих військових дій на сході нашої країни», – вказав Наєв.

Генерал додав, що Україна зовсім не наполягає на отриманні такої передової зброї виключно як допомоги від зовнішньополітичних партнерів, а готова проводити переговори про умови закупівлі по імпорту.

«Нам необхідно розвиватися в напрямку протиракетного, зенітно-ракетного прикриття, ураження і вогневого ураження засобами ракетного, ракетно-артилерійського, артилерійського озброєння, зокрема високоточного, по сухопутних і морських об'єктах противника і тощо», – підкреслив Наєв.

На закінчення він перерахував досягнення в оборонній галузі України, які полягають в реалізації ряду проєктів.

До них відносяться ракетні комплекси «Нептун» і «Вільха», і модернізовані літаки МіГ-29, Су-25 і Су-27, вертольоти Мі-8, танки Т-64БМ «Булат», новітні протитанкові ракетні комплекси «Стугна-П», «Корсар», радіолокаційні станції РЛС-36Д6 і безпілотники Spectator-М1.

Ще на цю тему