Судно James Clark Ross під українським прапором вирушило до Одеси

19:01 20.09.2021

Дослідне судно льодового класу James Clark Ross вирушило до України.

Про це інформує Мілітарний.

Колишнє британське науково-дослідне судно льодового класу James Clark Ross, 18 вересня 2021 року, вирушило з Фредеріксгавену (Данія) до України у місто Одеса, під нашим синьо-жовтим прапором, повідомили у Національному антарктичному науковому центрі (НАНЦ).

До цього часу була проведена значна робота з перереєстрації та страхування судна, отримання нових радіопозивних тощо.

На борту флагмана українського дослідницького флоту два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський «капітан-наставник» Саймон Воллес.

Дослідне судно James Clark Ross буде йти до України майже три тижні через три моря: Північне, Середземне та Чорне.

Потім в Одесі, після завершення всіх потрібних формальностей, відбудеться офіційне представлення судна та буде повідомлено його нову назву.

30 серпня 2021 року, над флагманом українського науково-дослідного флоту, колишнім британським дослідним судном льодового класу James Clark Ross підняли український прапор.

19 серпня 2021 року, НАНЦ та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії підписали акт про купівлю судна, купівлю якого раніше погодила Верховна Рада.

Протягом останніх 30 років судно льодового класу James Clark Ross виконувало роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень.

Збудований компанією Swan Hunter Shipbuilders в Волсенді у Великій Британії та урочисто спущений на воду її Величністю Королевою Британії 1990 року, James Clark Ross взяв участь у першому міжнародному дослідженні щодо оцінки запасів криля в атлантичній частині Південного океану. Отримані дані до цього часу використовуються в моделях оцінки криля.

На судні також застосовувалися різноманітні технології відбору донних відкладів в таких місцях, де це раніше було неможливо.

Це вже вдруге Велика Британія передає свої дослідницькі активи українським колегам. Чверть століття тому – 6 лютого 1996 року – британська база «Фарадей» стала українською станцією «Академік Вернадський», й зараз там працює вже 26-та Українська антарктична експедиція.

 

Ще на цю тему