ЗСУ прийняли на озброєння модернізовані «Гради»

11:01 16.09.2021

Модернізована реактивна система залпового вогню БМ-21У «Град» (ДКР «Верба/1») прийнята на озброєння українського війська.

Про це повідомляє пресслужба Укроборонпрому.

«Модернізована реактивна система залпового вогню БМ-21У «Град» (ДКР «Верба/1») розробки Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова (ХКБМ), що входить до складу Укроборонпрому, прийнята на озброєння Збройних сил України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цифрові системи «Верби» дозволяють екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та навіть перезаряджання в автоматичному режимі. Боєкомплект цієї РСЗВ складається з 40-ка 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Натомість перезарядка повного пакета займає лише 5 хвилин.

Використання цифрових систем управління вогнем дозволило у рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалось значно підвищити точність. Окрім того, на «Вербу» встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасі від «КрАЗ» це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність «Верби» на полі бою.

«Верба» розроблена на базі бойової частини БМ-21 «Град», однак пускова установка отримала низку вдосконалень, зокрема, системи навігації, зв'язку, вирівнювання і стабілізації платформи.

«Ми втілили унікальні технічні рішення, які дозволили перевершити «Гради». Так, час на підготовку залпу вдалося скоротити у 5 разів завдяки мінімізації втручання людини в роботу бойової машини. Якщо боєкомплект «Граду» перезаряджали вручну декілька військовослужбовців – вага одного снаряда в середньому становить понад 60 кг, – то «Верба» є повністю автоматизованою. Це значно підвищує ефективність виконання бойового завдання», – відзначив директор Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова Яков Мормило.

Ще на цю тему