Посол Польщі пропонує Україні новий дипломатичний формат

10:01 16.09.2021

Україні варто започаткувати формат консультацій з послами країн CE8 – Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини та Румунії.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький під час першого Українського центральноєвропейського форуму, який відбувся в Києві.

«Є формат послів G7, і це дуже добре. Вони дуже багато роблять задля реформ в Україні. А можна подумати і про дипломатичний формат у Києві CE8 – посли країн Балтії, Вишеградської групи та Румунії», – сказав він.

За словами дипломата, він рекомендував би українським політикам «зустрічатися з послами не лише G7, а й з CE8».

Можливо, цей консультаційний формат міг би бути розширений за рахунок Австрії.

На переконання польського посла, ситуація останнім часом змінюється не на краще: «Я маю на увазі саміт президентів США і Росії у Женеві, американсько-німецьку заяву про Nord Stream 2, завершення його будівництва, а також те, що сталося в Афганістані, та те, що відбувається у Білорусі».

«З нашої точки зору, ця погана динаміка має нас консолідувати, регіон має цементуватися, згуртуватися… Країни нашого регіону є жертвами цієї поганої динаміки, і ми маємо спільно знайти відповідь на ці виклики і загрози», – заявив Ціхоцький.

При цьому, він указав на перші сигнали того, що Україна та Польща «добре розуміють ситуацію» – це спільна заява глав МЗС двох країн наприкінці липня щодо наслідків запуску Nord Stream 2, «однозначна заява» Анджея Дуди на саміті Кримської платформи 23 серпня та зустріч прем’єрів Польщі та України 9 вересня.

«Ми спільно очікуємо реальних гарантій щодо транзиту газу через України. Ми усі розуміємо, що Nord Stream 2 створює дефіцит у сфері безпеки… але також змушує нас до політичної консолідації», – заявив польський посол.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив на першому Українському центральноєвропейському форумі, що стратегія зовнішньополітичної діяльності передбачає створення Україною регіональних альянсів задля зміцнення безпеки й утвердження в ролі сильної та впливової держави Центральної Європи, до якої вона завжди належала історично, політично й культурно.

Ще на цю тему