Винищувачі України відпрацювали пуски керованих ракет Р-73 / Фото

20:41 10.09.2021

Винищувачі МіГ-29 Повітряних сил України під час тренувань відпрацювали пуски керованих ракет Р-73.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на бригаду тактичної авіації м.Васильків.

Пуски керованих ракет класу «повітря-повітря» були здійснені під час бойових застосувань по повітряних та наземних цілях.

Льотно-тактичне навчання відбувається на Миколаївщині за участі авіаторів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил України.

Також у навчання беруть участь курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

МіГ-29 України з керованою ракетою Р-73. Вересень 2021. Фото: ПС ЗСУ

Зазначено, що курсанти вперше у своєму житті здійснили практичні пуски керованих ракет.

«За курсом бойової підготовки усі бойові льотчики мають виконувати практичні пуски ракет, аби надалі бути готовими до несення бойового чергування у системі ППО держави», – наголошують військові.

Р-73 – керована ракета класу повітря-повітря малого радіуса дії з інфрачервоною системою самонаведення.

У світі існує багато операторів даного типу керованих ракети та велика кількість авіаційних ракет перебуває на озброєнні Повітряних Сил ЗС України, а виготовлені вони були у 1980-х роках.

У березні стало відомо, що Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» почне ремонтувати та модернізувати авіаційні керовані ракети Р-73 класу «повітря-повітря».

Керовані ракети Р-73 Повітряних сил України. Вересень 2021. Фото: ПС ЗСУ

Це не перша інформація про роботи з модернізації авіаційної ракети, 12 липня 2019 року керівник держави відвідав конструкторське бюро «Південне», де серед ряду зразків йому продемонстрували модернізовану радянську авіаційну керовану ракету Р-73.

У 2017 році ракету випробовували в складі літаючої лабораторії на базі гелікоптера Мі-8, де перевірялись тактико-технічні характеристики встановленої ГСН.
 

Ще на цю тему