Рада закликала світ не визнавати незаконних виборів до Держдуми РФ у Криму і за участю жителів Донбасу

17:21 08.09.2021

Верховна Рада 8 вересня ухвалила проєкт звернення до міжнародної спільноти у зв'язку з незаконною підготовкою виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму й із залученням до голосування українців на Донбасі.

У зверненні депутати нагадали, що Росія незаконно анексувала Крим і почала проти України війну на Донбасі. Також у зверненні зазначають, що Росія чинить репресії проти населення окупованих Криму й Донбасу, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Нині Російська Федерація намагається нав’язати свої «демократичні стандарти», які стосуються виборчих процесів. Російська влада планує провести 19 вересня 2021 року вибори в Державну Думу Росії на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та із залученням громадян України, що проживають на окупованих частинах Донецької та Луганської областей і примусово отримали російські паспорти», – зазначають у документі.

Ці дії порушують основні норми міжнародного права, вважають у парламенті.

«Проведення виборів у Державну Думу Російської Федерації на тимчасово окупованій території України є незаконним, а отже, унеможливлює визнання їхніх результатів», – ідеться у зверненні.

У зв'язку із цим Верховна Рада звертається до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, Європейського союзу, НАТО, інших міжнародних організацій із закликом не визнавати цих виборів і ввести санкції проти організаторів голосування у Криму й на Донбасі.

Контекст:

17–19 вересня в Росії відбудуться вибори депутатів Держдуми, глав 12 суб'єктів країни і вибори депутатів законодавчих органів державної влади в 39 регіонах РФ, зокрема й в окупованому Криму.

Центрвиборчком РФ дозволив голосувати онлайн на виборах у Держдуму жителям ОРДЛО. У МЗС України закликали світ не визнавати російських виборів на окупованому Донбасі.

У Європарламенті запропонували не визнавати результатів виборів до Держдуми Росії, якщо їх "проведуть із порушенням демократичних принципів і міжнародного права".

До Держдуми обирають 450 депутатів: 225 депутатів – в одномандатних виборчих округах (один округ – один депутат) і 225 депутатів – від політичних партій (у федеральному виборчому окрузі пропорційно кількості голосів виборців, поданих за федеральними списками кандидатів).
 

Ще на цю тему