Ескадрилья Bayraktar незабаром патрулюватиме Чорне і Азовське моря – контр-адмірал ВМС

19:30 05.07.2021

Незабаром ситуацію над Чорним і Азовським морями моніторитиме ескадрилья розвідувально-ударних безпілотників Bayraktar TB2 Збройних Сил України.

Про це Радіо Свобода повідомив командувач Військово-морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа.

«Саме так і буде. Не тільки в Чорному морі, але і в Азовському для більш ефективного висвітлення надводної обстановки», – уточнив він.

За словами контр-адмірала, екіпажі пройшли підготовку в Туреччині і зараз ВМСУ тренуються використовувати «байрактари» над морем.

На навчаннях НАТО і союзників Sea Breeze 2021 моряки і військовослужбовці Повітряних сил відпрацьовують порядок застосування безпілотників на морі. Раніше Неїжпапа заявив, що на випадок провокацій РФ на навчаннях «відпрацьовані відповідні процедури».

ДОВІДКА.

Технічні характеристики БПЛА: довжина – 6,5 м, розмах крила – 12 м, радіус дії – 150 км, крейсерська швидкість – 130 км/год. Оснащено системою автоматичного зльоту і посадки, що значно спрощує його експлуатацію. Bayraktar TB2 побив світовий рекорд у класі тактичних середньовисотних БПЛА за тривалістю польоту: під час тестових польотів влітку 2014 року на висоті 8 км він перебував в небі 24 год 34 хв. 

Азербайджан масовано застосовував ці дрони в переможній для нього війні-2020 за Нагірний Карабах.

Минулого року на навчаннях ЗСУ застосували дрони Bayraktar і комплекси Javelin – також при штурмі міста.

КБ «Луч» розробляє свій ударний дрон Сокіл-300.

В кінці лютого 2021-го на Антонові заявили, що створюватимуть «важкий ударний дрон стратегічного призначення».
 

Ще на цю тему