Україна ввела у дію санкції РНБО проти трьох осіб і 55 компаній

19:20 24.06.2021

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони від 18 червня, яким запроваджено санкції проти трьох фізичних осіб та 55 юридичних осіб з Росії, Криму та ОРДЛО.

Відповідний указ №264/2021 опублікований на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», - зазначається в документі.

Згідно з текстом рішення РНБО пропозиції щодо введення санкцій були внесені Національним банком України.

Зазначається, що обмежувальні заходи у вигляді блокування активів; заборони участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах, а також відмові в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в'їзду на територію України застосовано проти засновників «Севастопольський морський банк» Олександра Анненкова й Лідії Анненкової.

Проти судового пристава-виконавця так званого Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим Романа Святого запроваджено блокування активів й відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних держав, застосування інших заборон в'їзду на територію України.

Також обмежувальні заходи застосовано проти 55 юридичних осіб — фінансових компаній і банків з реєстрацією на території Російської Федерації, Криму та Донецької й Луганської областей.

Зокрема, санкції введено проти «Газпром Банку», акціонерного банку «Росія», Російського національного комерційного банку, Російського сільськогосподарського банку, платіжних організацій міжнародних платіжних систем «Колибри», «ЮНИСТРИМ», банку ВТБ, Сбєрбанку Росії.

Також санкції застосовано проти так званих «центрального республіканського банку донецької народної республіки» й «державного банку луганської народної республіки».

Санкції застосовано терміном на три роки.

Разом з тим рішенням РНБО доручено Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу 18 червня заявив, що Радбез продовжив санкції, запроваджені 21 червня 2018 року, щодо всіх юридичних та фізичних осіб, які були внесені до списку. Указом Президента №176 від 21 червня 2018 року було введено в дію рішення РНБО щодо запровадження економічних та інших обмежувальних санкцій стосовно 1759 фізичних осіб та 786 юридичних осіб терміном на три роки.
 

Ще на цю тему