Росія закликала США відмовитись від участі у навчаннях Sea Breeze-2021

12:41 23.06.2021

Посольство Росії в Вашингтоні закликало США і їх союзників по НАТО відмовитися від проведення спільних з Україною військових навчань Sea Breeze-2021 у Чорному морі.

Про це дипвідомство написало у Twitter. У російському посольстві вважають, що «масштабність і явно агресивний характер навчань Sea Breeze ніяк не відповідають реальним завданням безпеки в Чорноморському регіоні».

На думку посольства РФ, такі навчання «підвищують ризики ненавмисних інцидентів. Заохочують мілітаристські настрої в Києві».

«Настійно закликаємо США і їх союзників відмовитися від відпрацювання військових дій на Чорному морі», – зазначають у посольстві.

У російському дипвідомстві додали, що виникаючі проблеми в цьому регіоні можуть вирішити причорноморські держави без «нав'язування» допомоги ззовні.

Військові навчання Sea Breeze-2021

22 червня Держдепартамент США повідомив про те, що шостий флот американських ВМС візьме участь в навчаннях Sea Breeze-2021.

Всього в навчаннях, які будуть проходити в акваторії Чорного моря, візьмуть участь військові підрозділи збройних сил з 32 країни світу. Таким чином, цього року у Sea Breeze в Україні візьме участь рекордна кількість країн.

Учасниками навчань стануть 5000 військових, 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу.

Що таке військові навчання Sea Breeze

Sea Breeze – це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США і Міноборони України від 1993 року.

Співорганізаторами навчань виступають Україна та США.

Ще на цю тему