Навчання Sea Breeze-2021 будуть наймасштабнішими з 1997 року – Хомчак

12:21 23.06.2021

Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2021», які триватимуть з 28 червня до 10 липня, будуть наймасштабнішими за понад 20 років. З української сторони в них візьмуть участь 24 одиниці кораблів та катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки. Крім того, з 3000 учасників навчань половину особового складу становитимуть українські військові.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу сказав головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.

«Ці навчання будуть наймасштабнішими з 1997 року. Їх мета - підготовка штабів та підрозділів ВМС ЗСУ для виконання завдань за призначенням відповідно до стандартів та процедур НАТО, а також набуття досвіду спільних дій під час проведення багатонаціональних операцій, у тому числі у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки. 31 держава-учасниця візьме участь у навчаннях, під час яких загалом буде задіяно близько 30 кораблів, катерів та суден, до 30 літаків і вертольотів, до 3000 особового складу та 50 одиниць озброєння та військової техніки», – повідомив головнокомандувач.

За словами Хомчака, навчання охоплять досить великий район на півдні України та пройдуть в Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний та Первомайський, дельті річки Дунай та інших районах.

Головнокомандувач також звернув увагу, що половину особового складу, який буде задіяний у навчаннях, становитимуть саме українські військові.

«Для участі в навчаннях «Сі Бриз-2021», українські Збройні сили та інші сили безпеки та оборони забезпечать: 24 кораблі (катери), 17 літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць озброєння та військової техніки і 1500 чоловік особового складу. Крім того, буде задіяно одне пошуково-рятувальне судно», – повідомив Хомчак.

Ще на цю тему