Кулеба: Україна буде важливою темою переговорів Байдена та Путіна, але ми не бачимо ризиків

20:15 15.06.2021

Тема України буде однією з найважливіших під час переговорів президента США Джо Байдена та глави РФ Володимира Путіна. Однак жодні домовленості за спиною України досягнуті не будуть.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу.

За його словами, хоч російська сторона коментує, що Україна буде однією з побіжних питань, які можуть зачепити під час розмови, насправді Україна «буде одним з важливих питань, яке будуть обговорювати».

«І ми добре розуміємо позицію США, ми не бачимо ризиків того, щоб на цій зустрічі за нашою спиною була досягнена якась домовленість щодо України. Ми дуже чітко довели до наших партнерів, що жодні домовленості стосовно України досягнуті без України нами визнаватися не будуть», – сказав Кулеба.

Міністр також додав, що Україну ніхто не зможе змусити перетнути «червоні лінії» національних інтересів.

«Що б не відбувалося, які б сценарії не траплялися, ми завжди стоятимемо на захисті інтересів України і не сприймемо будь яких сценаріїв, в рамках яких намагатимуться нас змусити зробити щось. Ніщо не змусить нас перетнути «червоні лінії» наших національних інтересів», – додав Кулеба.

Нагадаємо, сьогодні помічник президента Росії Юрій Ушаков назвав теми зустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна в Женеві. Серед них є тема України.

Раніше Кулеба заявив, що Байден під час зустрічі із російським лідером Володимиром Путіним може дати йому зрозуміти, що час залишити у спокої Україну.

Як відомо, зустріч Байдена та Путіна почнеться в Женеві 16 червня о 13:00. Переговори триватимуть близько п'яти годин.

Ще на цю тему