Кулеба розказав, як Україна в останній момент «вигризла» згадку про ПДЧ у рішенні НАТО
Глава МЗС Дмитро Кулеба розповів, що ще за кілька днів до саміту НАТО у тексті його декларації не було згадки про ПДЧ для України, яка у підсумку увійшла в схвалений документ.
Про це міністр розповів на своїй Facebook-сторінці у вівторок, повідомляєЄвропейська правда.
Кулеба зазначив, що на перший погляд союзники НАТО своєю декларацією у понеділок просто підтвердили відданість своєму ж рішенню 2008 року.
Однак, за його словами, ця декларація особлива, серед іншого, тому, що ще за кілька днів до саміту Альянс не мав наміру згадувати у своєму рішенні про ПДЧ для України.
«Це правда, що ми її (згадку про ПДЧ. – Ред.) буквально вигризли в останній момент завдяки власній наполегливості, чесній розмові з НАТО та твердій підтримці ключових наших друзів», – зазначив глава МЗС.
Він наголосив, що до вчорашнього дня декларації самітів НАТО ухвалювалися у 2014, 2016 та 2018 роках, проте у жодній з них союзники не згадували ПДЧ для України.
Крім того, за його словами, вчорашня декларація має набагато ширший контекст, бо це по суті план дій нового НАТО, в якому США помирилися з рештою союзників, і тепер з новими силами Альянс працюватиме над досягненням поставлених цілей, підтримкою визначених друзів, у тому числі України, та стримуванням визначених суперників, у тому числі Росії.
«Тож якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», – зазначив Кулеба.
Він наголосив, що для отримання ПДЧ Україна вже зробила достатньо реформ, однак, продовжуючи реформи, Україна не повинна миритися з ситуацією, коли окремі держави-члени НАТО реформи в Україні використовують як виправдання для приховування власного небажання дратувати Росію.
«Україна буде членом НАТО. Щодо цього є згода і в Альянсі, і в Україні. І чим швидше ми станемо на шлях ПДЧ, тим сильнішою ставатиме Україна та євроатлантичний простір загалом. Все інше - це контекст, з яким ми системно працюємо», – підсумував Кулеба.
Як повідомлялося, у декларації за підсумками брюссельського саміту Альянсу щодо України вперше вжито ті самі формулювання, що звучать щодо Грузії з 2018 року - про те, що Україна стане членом Альянсу, і План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу.
Рішення саміту також закликає Україну рухатися до членства через виконання Річних національних програм.
Ще на цю тему
- 27.06.2022 Столтенберг анонсував важливі рішення на саміті НАТО
- 12.01.2022 Прем’єр Латвії вважає практично немислимою війну Росії з НАТО
- 17.12.2021 Росія в проєктах угод із НАТО та США вимагає зобов’язань не приймати Україну до Альянсу
- 26.11.2021 НАТО, Украина и Грузия обсудят ситуацию в Черноморском регионе
- 17.06.2021 Кремль заявив, що членство України в НАТО буде «червоною лінією»
- 15.06.2021 Данілов: Якщо залишатиметься олігархічна економіка і корупція, ми ніколи не увійдемо в НАТО
- 15.06.2021 4 перемоги України: чим рішення НАТО важливе для Києва
- 15.06.2021 Короткі підсумки саміту НАТО для України
- 15.06.2021 Зеленський про рішення саміту НАТО: Україна заслуговує на більше
- 15.06.2021 Глава Міноборони України заявив про готовність до нового рівня співпраці з НАТО
- 15.06.2021 Російська окупація не завадить Україні приєднатися до НАТО – Байден
- 15.06.2021 Кулеба: Головна перешкода до надання Україні ПДЧ саме зараз – це небажання відправляти такий сигнал РФ