Делегація Конгресу США наступного тижня відвідає Україну

20:30 28.05.2021

Двопартійна делегація Конгресу США наступного тижня здійснить візит до Східної Європи, у тому числі до України, щоб підтвердити свою солідарність з нашою державою на тлі російської агресії та закликати до проведення реформ.

Про це повідомило посольство США у Києві в п’ятницю, пише Європейська правда.

Сенаторка від демократів Джин Шахін, старший член сенатського комітету з міжнародних відносин і голова підкомітету зі співробітництва у сфері Європи та регіональної безпеки, очолить делегацію, до якої увійдуть республіканський сенатор Роб Портман та демократ Кріс Мерфі.

Сенатори вирушать в Литву, щоб зустрітися з лідеркою білоруської опозиції Світланою Тихановською і міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом на тлі нещодавнього викрадення цивільного літака з метою незаконного арешту і затримання журналіста Романа Протасевича.

В Україні сенатори будуть заохочувати до продовження реформ для зміцнення її демократії і висловлять солідарність з Україною, яка продовжує боротися з усе більш агресивною Росією.

Вони також відвідають Грузію, щоб передати двопартійний сигнал про те, що Сполучені Штати підтримують народ Грузії в його зусиллях зі зміцнення демократії.

«Україна і Грузія є важливими партнерами США в боротьбі з дедалі агресивнішою Росією, і дуже важливо, щоб ми висловили нашу солідарність з народами України і Грузії і спонукали політичних лідерів продовжувати проводити необхідні реформи, які зміцнять їхні демократії. Ми підтримуємо Україну і Грузію в їх прагненні реалізувати свої євроатлантичні амбіції, і США прагнуть відіграти допоміжну роль, щоб зробити членство в НАТО і ЄС реальністю», – зазначила Шахін.

Під час свого візиту сенатори зустрінуться з представниками громадянського суспільства, а також з представниками урядів України і Грузії.

В Україні сенатори поспілкуються з пресою, щоб підкреслити нагальну необхідність активізувати зусилля по боротьбі з корупцією та розширити можливості вільних незалежних ЗМІ.

Ще на цю тему