Маркарова розповіла про намір України приєднатися до навчань Cyber Flag

10:21 14.05.2021

Українська сторона поглиблює співпрацю зі Сполученими Штатами у питаннях протидії кібернападам та має намір приєднатися до щорічних навчань Cyber Flag.

Про це повідомила в четвер у Вашингтоні посол України в США Оксана Маркарова, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Це питання (кібербезпеки – ред.) надзвичайно важливе, і ми розуміємо великі вразливості, які є, в тому числі в Україні, бо ми з 2014 року постійно зазнаємо різноманітних кібератак як на критично важливу інфраструктуру, так і на банки, на фінансову систему», – зауважила Маркарова.

Вона підкреслила, що Україна з початку російської агресії накопичила великий обсяг інформації, а також досвід протидії кібератакам з боку РФ.

«Зараз ми працюємо дуже активно в нашому кібердіалозі зі Сполученими Штатами», – зазначила посол.

У цьому контексті вона повідомила, що СБУ у взаємодії з американськими колегами зупинили понад 350 кібератак.

«І сьогодні ми хочемо підняти це питання на наступний рівень – тобто крім активної двосторонньої співпраці зі США ми також заявили про своє бажання приєднатися до (навчань – ред.) Cyber Flag, що дозволить нам також дуже сильно розширити тренування й навчання фахівців на цьому напрямі», – підкреслила Маркарова.

Як повідомлялося, навчання Cyber Flag проводяться Міністерством оборони США у взаємодії з іншими агентствами й відомствами з 2011 року на регулярній основі.

У них беруть участь сотні фахівців з метою підвищення готовності до реагування на кібератаки, а також налагодження взаємодії між відомствами, а також союзниками та партнерами.

Ще на цю тему