Місія ORBITAL: Командувач ВМСУ обговорив з британцями  поглиблення співпраці 

20:00 07.05.2021

В Одесі відбулася зустріч командувача ВМС ЗСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа з керівництвом британської тренувальної місії ORBITAL. 

Сторони обговорили поглиблення співпраці, визначили перспективні напрямки підготовки особового складу та підрозділів національного військового флоту в 2021 і 2022 роках із залученням іноземних інструкторів, - йдеться на сайті ВМС України у Фейсбуці.

Було підкресено, що штаб тренувальної місії ЗС Великої Британії ORBITAL узяв на себе функції координації й забезпечення запропонованих заходів для ВМС ЗС України від держав-партнерів. Загалом до проведення курсів підготовки особового складу й підрозділів ВМС ЗС України залучаються такі держави-партнери України, як Велика Британія, США, Канада, Швеція й Данія.

«Головна ідея проведення курсів підготовки із залученням іноземних інструкторів полягає у підвищенні бойових та оперативних спроможностей національного флоту, – відзначив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Пріоритетними напрямками підготовки за програмою ORBITAL є підготовка корабельно-катерного складу, підрозділів морської піхоти й оперативна підготовка штабних офіцерів. Лише за минулий рік було реалізовано шість заходів підготовки для екіпажів плавскладу. У цьому році вже проведено 5 заходів підготовки в рамках програми ORBITAL. Найближчим часом до порту Одеса планується захід британського патрульного корабля в рамках операції ORBITAL. Спільно з британськими партнерами буде проведено двотижневу підготовку українських військових моряків з числа плавскладу з безпосереднім виходом в море», - розповів керівник національного військового флоту.

Загалом у 2021 році для особового складу Флотилії та Морського командування ВМС ЗС України заплановано провести курси з підготовки вахтових офіцерів, питань висвітлення надводної обстановки, логістичного й оперативного планування, а також очікується менторська допомога з питань боротьби за живучість корабля. 

Важливим перспективним напрямком реалізації спільних заходів підготовки в рамках операції ORBITAL є підготовка і навчання екіпажів для майбутніх кораблів, які планують будувати Україна разом з Великою Британією. 

Повідомляється, що ВМС України вже мають досвід підготовки екіпажів катерів іноземного виробництва. Це фахова підготовка особового складу патрульних катерів типу «Айленд», отриманих від США. У цьому році буде завершена підготовка українських екіпажів для трьох американських катерів, які мають надійти до України. Загалом, у складі ВМС буде 5 екіпажів, які пройшли відповідну професійну підготовку та отримали допуск до експлуатації катерів цього класу.

Командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа також розповів британським партнерам про особливості процесу переходу підрозділів національного військового флоту на стандарти та процедури НАТО. Він також підкреслив, що в умовах сьогодення підтримка британських партнерів вкрай важлива. 

Повідомляється, що також ідбулась зустрічь з новим керівником операції ORBITAL полковником Джеймсом Турстеном. Новопризначений керівник британської місії відзначив, що Великобританія надавала, надає та буде надавати всебічну підтримку Україні.
 

Ще на цю тему