Курсанти ВМС відправились у 10-денний катерний похід

09:21 06.05.2021

Курсанти Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія» відправились у 10-денний катерний похід.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Учора, 4 травня 2021 року, навчальні катери «Нова Каховка» та «Сміла» вийшли з бази ВМС ЗС України в Одесі.

У складі екіпажів близько 50 курсантів інституту ВМС НУ «ОМА».

Морська практика є дуже важливою для всіх курсантів, особливо для тих, хто навчається на спеціальності озброєння та засоби навігації, – прокоментували подію у Телерадіостудії МО України «Бриз».

Минулого 2020 року, уурсанти Інституту Військово-Морських Сил та відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту НУ «ОМА» проводили подібний похід у липні, а тривав він 14 днів.

За цей час курсанти пройшли 500 морських миль, несли вахтову службу, відпрацьовували практичні навички несення ходової вахти, експлуатації озброєння і технічних засобів штурманської бойової частини та навігаційної безпеки плавання катера, вивчали обов’язки вахтового штурмана під час плавання.

Курсанти опанували всі вахти — рульовий, сигнальник, радіометрист тощо.

Відпрацювали різноманітні корабельні бойові навчання та загалом опанували усіма навичками, якими мають володіти штурмани та механіки.

Відзначається, що організовані й кваліфіковані вказівки командира морського походу, дали змогу успішно поборотися за живучість корабля та удосконалити спеціальні знання з рятування людей, які опинилися за бортом.

Тоді до походу залучалися навчальні катери «Чигирин» (A540) та «Сміла» (A541) Військово-Морських Сил ЗС України.

Два останніх навчальних походи відбуваються в умовах пандемії коронавірусу, і тому без відвідин інших країн, коли то було курсанти заходили до портів Туреччини, Болгарії та Румунії.

Ще на цю тему