Глави МЗС Естонії, Латвії, Литви та України закликали РФ припинити провокації поблизу кордону та в Криму

09:20 16.04.2021

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії, Литви та України закликали РФ припинити свої провокації та продемонструвати прозорість відповідно до механізму зниження ризиків згідно з Віденським документом і з дотриманням принципів і зобов'язань ОБСЄ.

«Ми висловлюємо жаль у зв'язку з російським військовим нарощуванням і концентрацією збройних сил у безпосередній близькості до українських кордонів і на окупованому й незаконно анексованому Кримському півострові», – йдеться в спільній заяві міністрів за результатами їхнього візиту в Україну в четвер, пішет Інтерфакс-Україна .

Вони висловили свою незмінну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Ми також підтримуємо її прагнення європейського та євроатлантичного членства, як це було заявлено в декларації Бухарестського саміту НАТО, й закликаємо Україну продовжувати необхідні реформи для досягнення цієї мети», – йдеться в заяві глав МЗС.

Також міністри вітають відданість України політичному вирішенню конфлікту.

«Ми зобов'язуємося розвивати й посилювати нашу двосторонню і багатосторонню співпрацю у сфері безпеки та оборони, обмінюватися інформацією, протидіяти агресивній пропаганді та дезінформації, гібридним загрозам і координувати зусилля для подолання спільних викликів у сфері енергетичної безпеки», – наголошується в заяві глав МЗС Естонії, Латвії, Литви та України.

Ще на цю тему