Росія здатна планувати повторення грузинського сценарію для України – Таран

09:01 14.04.2021

Міністр оборони Андрій Таран на зустрічі з послом Франції в Україні заявив, що Росія здатна планувати для України повторення грузинського сценарію 2008-го року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України.

Як зазначається, зустріч відбулася напередодні переговорів між Президентами України та Французької Республіки.

«Міністр оборони України детально поінформував співрозмовника про суттєве загострення ситуації в районі операції Об’єднаних сил, особливу увагу приділивши істотному нарощуванню останнім часом військової присутності РФ вздовж кордону з Україною та на території тимчасово окупованого Криму», – йдеться у повідомленні.

За словами Тарана, уперше з часів розпаду Радянського Союзу зафіксовано розгортання поблизу українських кордонів передових командних пунктів та розгалуженої системи управління військами Російської Федерації. Така концентрація російських військ на півночі, сході та півдні України, на думку Андрія Тарана, загрожує не лише безпеці нашої держави, але й стабільності в Європі.

«Ми не можемо дозволити собі недооцінювати ситуацію і цілком свідомі, що Росія здатна планувати для України повторення грузинського сценарію 2008-го року. Для цього можуть бути використані провокації для звинувачення Збройних Сил України у нападі на мирне населення, тим більше, що вже понад 400-м тисячам осіб на окупованих територіях видано російські паспорти», — зазначив Таран.

На його думку, найпотужнішим сигналом, здатним привести до тями керівництво РФ, і не допустити активізації агресії проти України, могло б стати надання найближчим часом Україні Плану дій щодо членства в НАТО, у чому Україна розраховує на позицію Французької Республіки, як члена Північноатлантичного Альянсу.

Міністр оборони також відзначив важливість військово-технічного українсько-французького співробітництва з метою посилення спроможностей Збройних Сил України.

Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен пообіцяв довести отриману інформацію до Президента Французької Республіки Емануеля Макрона і висловив сподівання, що переговори Президентів двох країн виправдають очікування.

Як повідомлялося раніше, у п'ятницю, 16 квітня, в Парижі відбудеться зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорять кризову ситуацію, пов'язану з концентрацією військ РФ біля кордонів України та на окупованій території нашої країни.

Ще на цю тему