Посилення агресії Росії: про що домовились глави МЗС України й Польщі

17:10 08.04.2021

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Польщі Збігнєв Рау домовилися спільно консолідувати дієву міжнародну підтримку України на тлі загострення російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МЗС за результатами перемовин очільників дипломатичних відомств обох країн.

Зазначається, що Кулеба детально поінформував польського колегу щодо системного загострення Росією безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України, стягування російських військ до кордонів нашої держави, збільшення інтенсивності російської пропаганди.

Збігнєв Рау висловив занепокоєння цими діями Росії та запевнив: Польща незмінно та міцно підтримує Україну у її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність.

«Керівники української та польської дипломатії домовилися докласти спільних зусиль для консолідації дієвої міжнародної підтримки України у протидії російській агресії», – йдеться у повідомленні.

Міністри обговорили поглиблення військово-політичної співпраці, енергетичну складову регіональної безпеки, зокрема у контексті реалізації проєкту «Північний потік-2», майбутнє головування Польщі в ОБСЄ. Окрему увагу сторони приділили зміцненню взаємодії України, Польщі та Литви у форматі «Люблінського трикутника» та підготовці інавгураційного саміту «Кримської платформи».

Як повідомили у пресслужбі МЗС, Польща висловила підтримку курсу України на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

«Наші країни об’єднані спільним баченням минулого та майбутнього Європи. Україна є невід’ємною частиною цілісної, вільної та мирної Європи, а її вступ в ЄС і НАТО стане природним етапом історичного процесу», – заявив Кулеба.

Сторони обговорили подальшу взаємодію у військово-технічному співробітництві, транскордонній та прикордонній співпраці, збереженні культурно-історичної спадщини, протидії наслідкам пандемії COVID-19. Міністри також домовилися про спільні зусилля задля збільшення обсягів торгівлі та інвестицій і створення нових можливостей для компаній двох країн.

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау прибув у четвер до Києва з візитом, який у МЗС Польщі назвали «надзвичайним і терміновим» у зв'язку з загрозою миру біля кордонів України.

Ще на цю тему