Україна ініціює екстрене засідання ТКГ через стягнення російських військ до кордону

13:25 06.04.2021

Делегація України ініціює екстрене позачергове засідання ТКГ у зв’язку з грубими порушеннями російськими окупаційними військами режиму припинення вогню на сході України та безпрецедентним посиленням угруповання військ РФ біля кордону.

Як передає Укрінформ, про це українська делегація повідомила у Фейсбуці.

«Глава Української делегації Л.Кравчук звернувся до керівництва ОБСЄ підтримати ініціативу України про скликання екстреної зустрічі Тристоронньої контактної групи для обговорення питань щодо негайного вжиття рішучих заходів з відновлення режиму припинення вогню і повернення до суворого виконання домовленостей, досягнутих 22 липня 2020 року», – йдеться у повідомленні.

В українській делегації акцентували, що з моменту минулого засідання 30 березня внаслідок обстрілу позицій Збройних сил України був поранений мирний житель Красногорівки Донецької області. Крім того, в результаті прицільного вогню противника, в тому числі снайперського, загинули 3 військовослужбовці ЗСУ, ще 4 отримали бойові поранення і травми.

«Ці грубі порушення режиму припинення вогню на тлі безпрецедентного посилення угруповання військ Російської Федерації поблизу державного кордону України і войовничої риторики представників ТОРДЛОУ викликають глибоку стурбованість у політичного керівництва України та міжнародних партнерів», – наголосили в делегації України.

Як повідомлялося, 5 квітня, в районі проведення операції Об'єднаних сил збройні формування Російської Федерації 7 разів порушили режим припинення вогню. Загинули двоє українських бійців.

Ще на цю тему