МЗС: Фейки про вбитих дітей – невід'ємний елемент російських психологічних операцій проти України

13:01 06.04.2021

У Міністерстві закордонних справ України спростували поширювану російськими ЗМІ інформацію про загибель дитини на непідконтрольній українському уряду частині Донецької області нібито внаслідок удару безпілотника Збройних сил України в смт Олександрівському.

«Stopfake спростував цей фейк. Свідки заявили про нещасний випадок: дитина загинула від вибуху міни, яку знайшла в гаражі. Ба більше, Олександрівське знаходиться на відстані 30 км від українських позицій. Жоден безпілотник ЗСУ просто не зможе туди долетіти», – написав спікер МЗС України Олег Ніколенко у Facebook у вівторок, пішет Іnterfax.

Спікер зазначив, що «фейки про вбитих дітей – невід’ємний елемент російських психологічних операцій проти України. Усі ми пам’ятаємо про вигаданого «розп’ятого» хлопчика в Слов’янську. Як і минулий, нинішній вкид має на меті розпалити ворожнечу на окупованих територіях та в Росії, спотворити дійсність, виправдати провокації російських угруповань», – пояснив представник МЗС.

Він зазначив, що саме тому в контактах із міжнародними партнерами України наголошує, що щойно РФ загострює ситуацію з безпекою на сході, її інформаційні війська йдуть попереду і формують інформаційний фон для виправдання злочинів російської армії. Історія про дитину з Олександрівського – черговий приклад інструментарію таких операцій, додав спікер.

«Наші стратегічні партнери це чудово розуміють і не сприймають російські інсинуації. Російські фейки можна побороти лише завдяки системній роботі. За роки війни наша держава накопичила потужну експертизу на рівні неурядових організацій. Розпочинають діяльність окремі спеціалізовані центри протидії дезінформації. Працюємо й над іншими міжнародними ініціативами», – зазначив Ніколенко.

Ще на цю тему