США готує новий пакет військової допомоги для України

09:20 02.03.2021

Оборонне відомство США оголосило про виділення Україні нового пакету допомоги, у тому числі, у вигляді летальних систем оборонних озброєнь з метою посилення можливостей ЗСУ оборонятися від російської агресії.

Про це заявив у понеділок, 1 березня, речник Пентагону Джон Кірбі, передає Укрінформ.

«Сьогодні міністерство оборони оголошує про новий пакет допомоги обсягом $125 мільйонів у межах Ініціативи підтримки України у сфері безпеки, що включає підготовку, озброєння та навчання, щоби допомогти українським силам зберегти територіальну цілісність країни, забезпечити охорону її кордонів, а також поліпшити оперативну сумісність з НАТО», - зауважив представник оборонного відомства.

Після оголошення про виділення Україні $125 мільйонів у сфері безпеки Пентагон закликав українську сторону не зупиняти реформи в оборонному секторі.

Про це йдеться в офіційному повідомленні, поширеному Міноборони США, передає Укрінформ.

«Міністерство оборони (США Укрінформ) закликає Україну продовжувати проведення реформ, які посилюють цивільний контроль над військовими, сприяють підвищенню прозорості та підзвітності в оборонній промисловості та закупівлях, а також модернізують її оборонний сектор в інших ключових сферах відповідно до принципів та стандартів НАТО», - підкреслили в Пентагоні.

Водночас у Міноборони США уточнили, що конкретно передбачає $125 мільйонів, офіційно виділених у межах Ініціативи підтримки України у сфері безпеки (USAI).

«Пакет USAI включає два додаткові озброєні патрульні катери Mark IV для посилення можливостей України для патрулювання й захисту своїх територіальних вод», - зауважили в Пентагоні.

Таким чином, українська сторона отримає вісім таких катерів від Сполучених Штатів.

Крім того, пакет підтримки для України передбачає надання додаткових контрартилерійських радарів і тактичного обладнання; постійну підтримку супутникової зйомки; обладнання для надання військової медичної допомоги та бойової евакуації.

Як підкреслили в оборонному відомстві США, це сприятиме «посиленню можливостей для ураження противника, а також управління, контролю та ситуативної обізнаності українських сил».

Україна також отримає ще $150 мільйонів цього року, якщо Пентагон разом з Державним департаментом США підтвердять, що Україна досягла достатнього прогресу у ключових оборонних реформах.

Як повідомлялося, з 2014 року Сполучені Штати виділили Україні допомогу у сфері безпеки на понад $2 мільярди і продовжують надавати підтримку ЗСУ у реалізації реформ та просуванні її євроатлантичних прагнень.
 


 

Ще на цю тему