Константинов поскаржиться в Генпрокуратуру РФ, щоб «покарати Україну за водну блокаду Криму» і «геноцид кримчан»

20:01 19.02.2021

Спікер «Госсовета Крыма» Володимир Константинов заявив, що звернеться до Генпрокуратури РФ з вимогою порушити «кримінальну справу про геноцид кримчан Україною».

Він назвав «водну блокаду півострова» «спробою завдати економіці Криму багатомільярдних збитків і знищити населення республіки», пишуть Примечания.

«Це спроба масового вбивства і геноциду. Саме так ми будемо классіфіцірвоать звинувачення. Треба порушити кримінальну справу, яку необхідно довести до вироку хоча б в рамках російської юрисдикції. А засуджені повинні бути як офіційні особи України, що схвалили перекриття Північно-Кримського каналу, так і «наші колишні кримські відщепенці», які ратують за таке рішення», – заявив Константинов.

Ще в грудні 2020 року Константинов заявляв, що окупований Крим технічно не готовий приймати воду з материкової України з Північно-Кримським каналом. «Це колосальні кошти».

«Глава» окупованого Криму Сергій Аксенов заявив, що півострів отримає «стійке водопостачання без участі влади України», відреагувавши на плани влади зміцнити дамбу на Північно-Кримському каналі, по якому дніпровська вода надходила на півострів до його окупації.

Докладніше про ситуацію навколо Північно-Кримського каналу дивіться у відеоблогу Євгенія Лешана «Вода і закон».

8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

Ще на цю тему