В окупованому Криму снігопади не наповнюють Сімферопольське водосховище

14:01 15.02.2021

Сімферопольське водосховищі не наповнюється, незважаючи на рясні снігопади.

Про це повідомив «глава» окупованого Криму Сергій Аксенов 15 лютого на засіданні оперативного штабу з проблем водопостачання.

«Сніг випав, обсяг снігу був великий. У горах теж був сніг, достатній покрив. Сподіваємося, що все-таки цього обсягу опадів нам вистачить, щоб поправити ситуацію. Принаймні, на ПБК точно, в Сімферополі – подивимося. Аянське водосховище отримує додаткові об'єми води, Сімферопольське водосховище, поки, на жаль, від семи до десяти тисяч на добу там бовтається», – розповів він.

За інформацією Юрія Гоцанюка, за минулі вихідні на півострові випало від 2 до 25 мм опадів, найбільше – в гірській, передгірній та північно-західній частині Криму.

У Сімферополі через сильні снігопади з 12 до 13 лютого випало дві третини місячної норми опадів, спостерігалися перебої з роботою громадського транспорту.

Снігопади в Криму наповнили підземною водою водоспад Су-Учхан (з кримськотатарської – «Падаюча вода»), розташований на території Ладшафтно-рекреаційного парку «Урочище Кизил-Коба» біля села Перевальне Сімферопольського району,

У МНС нагадали, що штормове попередження про аномально холодну погоду із середньою добовою температурою повітря нижче на 7-8° від кліматичної норми збережеться до 18 лютого.

За даними січневого моніторингу місцевого Гідрометцентру, загальний сумарний запас води у водосховищах Криму природного стоку на початок лютого становив 36.052 млн куб. м, що на 4.744 млн куб. м більше, ніж місяць тому і на 48.875 млн куб. м менше, ніж рік тому. За інформацією підконтрольного Росії МінЖКГ Криму, станом на 1 лютого ще три водосховища півострова наближаються до «мертвого об'єму».

Ще на цю тему