Наступник Меркель у партії відкрито підтримав європейську перспективу України

10:01 09.02.2021

Армін Лашет, який очолив найпотужнішу партію Німеччини, Християнсько-демократичний союз (ХДС), вважає необхідним надати України перспективу членства в ЄС.

Про це Лашет заявив у інтерв'ю німецькому виданню Internationale Politik, повідомляє Європейська правда.

У розмові, що стала його першим після обрання інтерв'ю, присвяченим питанням зовнішньої політики, політик зробив декілька заяв про посилення підтримки України. Зокрема, він підтримав збереження санкцій проти РФ та подальше зближення України з ЄС. 

Як відомо, у січні партія ХДС, членом якої є також чинний канцлер Ангела Меркель, завершила вибори нового очільника. Переміг Армін Лашет, який має імідж прихильника співпраці з РФ (детальніше у статті Друг Росії на чолі партії Меркель: чого чекати від змін у головній політсилі Німеччини).

Однак у відповіді на пряме запитання про свою проросійськість категорично це заперечив і попросив «не навішувати ярлики».

Як підтвердження своїх слів, він заявив, що критикує РФ за «незаконну анексію Криму, збройні сили на Сході України, за отруєння та ув'язнення Навального", а також напряму заявив про "підтримку санкції ЄС проти Росії, оскільки ми (Німеччина та ЄС) не можемо сприйняти порушення кордонів та використання сили проти інших держав у Європі».

Згодом у розмові Лашета спитали про перспективу членства України і він оголосив про підтримку цієї ідеї.

«Це питання зараз не піднімається. Але у нас є великий інтерес у стабільності, суверенітеті та модернізації України, тож ми маємо підтримати Україну на її складному шляху та відкрити їй європейську перспективу», – заявив Лашет.

Необхідно зауважити, що від чинної канцлерки Меркель таких заяв досі не лунало.

Водночас, Армін Лашет висловився за добудову «Північного потоку-2», який він вважає «економічним проєктом», та наголосив, що у разі його запуску в експлуатацію мають бути враховані геополітичні інтереси України

Ще на цю тему