Зеленський дав допуск іноземним військам в Україну для навчань у 2021 році

08:01 09.02.2021

Президент Володимир Зеленський у понеділок підписав Закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі у багатонаціональних навчаннях».

Про це інформує пресслужба Глави держави, передає УНН.

Так, всього передбачається проведення восьми багатонаціональних навчань на території України, до участі в яких планується залучити близько 21 тисячі українських військовослужбовців та близько 11 тисяч іноземних учасників.

Передбачається проведення, зокрема: багатонаціональних навчань з підготовки підрозділів збройних сил, українсько-американських навчань «Репід Трайдент — 2021», українсько-британських навчань «Козак Мейс — 2021», українсько-американських навчань «Сі Бриз — 2021», українсько-румунських навчань «Ріверайн — 2021», українсько-британських навчань «Воріер Вотчер — 2021», українсько-польських навчань «Три Мечі — 2021» та «Сільвер Сейбер — 2021».

Крім того, документ містить план участі українських військових у 17 багатонаціональних навчаннях поза межами України, зокрема за участю країн НАТО та Грузії.

Варто зазначити, фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України у 2021 році, в сумі 38 559,44 тис. гривень планується здійснити в межах асигнувань Міністерства оборони України на 2021 рік.

Верховна Рада ухвалила згаданий законопроект 26 січня.

Процедура схвалення нардепами допуску на навчання іноземних військ традиційна. Так, у березні минулого року Верховна Рада України також ухвалювала рішення про допуск іноземних військових на навчання в Україну у 2020 році, поданий та визначений Президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний.

Торік Україна не взяла участь в семи багатонаціональних навчаннях через пандемію.

За даними Міноборони, Збройні сили України 2021 року планують взяти участь у 22 багатонаціональних навчаннях, у тому числі у восьми на території України і 14 — за кордоном.

Ще на цю тему