Застрягли у повній інформаційній блокаді: сім українців вже півтора роки знаходяться на судні у водах Китаю

14:15 29.12.2020

Сім українців з суховантажу New Orion вже майже півтора року не можуть зійти з судна, що перебуває у водах Китаю. Допис із закликом допомоги та прикріплене до нього відеозвернення самих моряків опублікувала донька одного з членів екіпажу Наталія Слободянюк-Цапура у Facebook, а також Благодійна організація «Фонд допомоги морякам «Ассоль», передає УНН.

«Черговий екіпаж знаходиться на борту судна без зарплати понад рік і без зміни до вісімнадцяти місяців, а постійні затримки з харчуванням і паливом закономірні і стали нормою. Екіпаж у повній інформаційній блокаді. У спробах спілкування з компанією чуються багатомісячні обіцянки без найменшого натяку на їх виконання», – йдеться у повідомленні Фонду.

Зазначається, що судно заарештовано владою Китаю.

За словами Слободянюк-Цапури, зарплату морякам не виплачують від 12 до 16 місяців.

На борту скорочений екіпаж з дев’яти осіб – Cемеро громадян України, один –Грузії, один–з РФ. Їм від 25 до 69 років. Всі українці з Одеси і області. Власником суховантажу New Orion (прапор Камеруну) є компанія Vercania Holdings LTD. Судно стоїть на якірній стоянці річки Янцзи.

«А з 15 грудня 2020 року представники фірми Vercania Holdings LTD взагалі перестали виходити на зв’язок, не відповідають на листи і дзвінки моряків», – додала вона.

Нагадаємо, у другій половині грудня поточного року пірати захопили шістьох українських моряків біля берегів Нігерії.

Ще на цю тему