Верховній Раді рекомендують дозволити допуск іноземних військових в Україну на навчання

20:30 17.12.2020

Народним депутатам рекомендують дозволити допуск іноземних військовослужбовців в Україну на навчання у 2021 році. Комітет з питань національної безпеки оборони та розвідки на своєму засіданні 16 грудня рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому відповідний законопроєкт № 4499.

Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Метою законопроєкту є врегулювання питання щодо допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі в багатонаціональних військових навчаннях, визначення їхньої загальної чисельності, типів і кількості озброєнь, військової техніки, строків перебування та місць дислокації на період проведення навчань.

Законопроєктом пропонується схвалити рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі в багатонаціональному навчанні з підготовки підрозділів збройних сил, українсько-американському навчанні «Репід Трайдент – 2021», українсько-британському навчанні «Козак Мейс – 2021», українсько-американському навчанні «Сі Бриз – 2021», українсько-румунському навчанні « Ріверайн-2021», українсько-британському навчанні «Воріер Вотчер – 2021», українсько-польському навчанні «Три Мечі – 2021» та українсько-польському навчанні «Сільвер Сейбер – 2021».

Фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України у 2021 році, в сумі 38 559,44 тис. гривень планують здійснити в межах асигнувань Міністерства оборони України на 2021 рік за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни» (КПКВ 2101020) за напрямом «Підготовка військ, проведення операцій та міжнародних навчань».

«Комітет за результатами розгляду ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт за основу та в цілому»,− зазначається у повідомленні.

Члени комітету також розглянули зміни до основних показників державного оборонного замовлення на 2020 − 2022 роки.