Україна готова підписати Угоду про «відкрите небо» на Раді асоціації з ЄС – Стефанішина

08:15 14.12.2020

11 лютого на засіданні Ради асоціації Україна та ЄС визначать модальності оновлення Угоди про асоціацію, а також завершать процедури для підписання Угоди про Спільний авіаційний простір.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час прямої трансляції на телеканалі «Прямий», передає Укрінформ з посиланням на Євроінтеграційний портал.

«На момент засідання Ради асоціації з боку України всі процедури для підписання Угоди про «відкрите небо» будуть завершені. Саме підписання також залежить від Європейської комісії. Якщо встигнемо процедурно, то Угоду про «відкрите небо» підпишемо на Раді асоціації», – сказала Стефанішина.

Вона також підкреслила, що це дуже важливий іміджевий сигнал для України на міжнародній арені.

«Угода про Спільний авіапростір з ЄС - це вільна конкуренція, створення нового ринку, збільшення доступу на 500 мільйонний ринок авіаперевезень ЄС, дешевші квитки та більше рейсів. Авіаперевезення стануть доступним видом транспорту. А, враховуючи, що у нас є безвіз, це дозволить збільшити контакти між людьми й перельоти між ЄС та Україною», – сказала Стефанішина.

Вона додала, що Угода про Спільний авіапростір подібна до Угоди про асоціацію і містить велику кількість зобов’язань. Україна муситиме серйозно переглянути своє законодавство, правила щодо безпеки польотів та захисту прав споживачів, наголосила Стефанішина.
 

Ще на цю тему