Морську піхоту можуть озброїти БТР-4: Генштаб ЗСУ анонсував початок випробувань / Відео

15:15 10.12.2020

Про майбутні випробування БТР-4 адаптованого для потреб морської піхоти України повідомив в інтерв'ю АрміяInform Головнокомандувач Збройних сил генерал-полковник Руслан Хомчак.

«До речі, говорячи про бронетранспортери, незабаром розпочнемо випробовування БТР-4 для ВМС», - відзначив він, відповідаючи на питання – «які системи та зразки ОВТ у пріоритеті ЗСУ», пише defence-ua.

Варто додати, що за день до публікації, 7 грудня ц.р., прес-служба ДК «Укроборонпром» на свої сторінці Facebook оприлюднила відео випробувань «варіанту БТР-4Е для ВМС ЗСУ».

На відео, нова версія БТР-4 від ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» десантується у воду з десантного катера ВМСУ проекту 1176 L434 «Сватове». Помітні численні «поплавки», котрі мають покращити плавучість харківської машини.

Відомо, що класичній БТР-4Е має досить посередні характеристики плавучості, навіть у порівнянні з БТР-80 або БТР-3Е (про суто «морські» версії західних БТР і мови немає), що на думку експертів зумовлене великою масою машини та іншим центром маси (водохідна якість в таких бронемашинах створюється за рахунок більшого деферента на корму, що забезпечує БТР піднесення носовій частині над водою, та менший опір).

Недостатня водохідність, зокрема, стала однією з причин відказу Королівського корпусу морської Індонезії від придбання великої партії БТР-4М у 2017 році. Оскільки випробування закупленої партії з п'яти пробних машин не задовольнили замовника.

Нагадаємо, у 2019 році між Міноборони та НВО «Практика» було підписане Спільного рішення щодо розробки лінійки уніфікованих броньованих колісних машин «Отаман» з колісними платформами 6х6 та 8х8 для Командування морської піхоти.

Приватники створили дослідний зразок платформи «Отаман» 6х6 і навіть пройшли низку випробувань нового концепту. Проте згодом, ЗСУ вирішило що розробка машини з базою 6х6 є недоцільною й запропонувала зробити зразок «Отаман» 8х8.

Ймовірно, з цією пропозицією теж виникли певні проблеми, тому військові вирішили спробувати БТР-4Е. Однак не зовсім зрозуміло, чому обрано саме модель з найгіршими показниками водохідності (з українських БТР), а не, наприклад, доопрацьовані БТР-70Ді чи БТР-3Е, які базово мають кращі «мореходні» характеристики.

Ще на цю тему