Іран затягує розслідування авіакатастрофи МАУ

11:30 16.11.2020

Іран затягує розслідування катастрофи українського авіалайнера Boeing 737, який був збитий «Силами ісламської революції» недалеко від Тегерана в січні. 

Про це повідомив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов в письмовому коментарі Reuters, пише ZN.UA.

«Наша попередня юридична оцінка трагедії є особливо тяжким злочином, коли 176 мирних жителів були вбиті з використанням військової техніки. Максимальне покарання - довічне ув'язнення, компенсаційні виплати постраждалим і авіакомпаніям за зруйнований літак. Ця наша позиція є неприйнятною для Ірану, але вони нічого не роблять, щоб надати нам деталі і факти для іншої класифікації злочину», - сказав Мамедов.

За його словами, Україна піде «паралельним шляхом», якщо її вимоги не будуть виконані, не уточнивши, що саме мається на увазі.

Заступник генпрокурора також заявив, що Іран не відповів на запити про спільні слідчі дії або про дозвіл безпосередньо зв'язатися з іранською військовою прокуратурою.

Мамедов зазначив, що хоче побачити результати на наступному раунді переговорів 3 грудня.

«У нас до цих пір немає офіційно підтвердженої позиції Ірану. Вони не кажуть «ні», але їх «так» не дає прогресу», - сказав заступник генерального прокурора.

Нагадаємо, спочатку Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перший раунд перемовин провели в липні в Києві. Українська влада тоді відгукувалися про їх підсумки з обережним оптимізмом.
 

Ще на цю тему