У порту «Південний» під міжнародним брендом відродили буксирні схеми - ЗМІ
У найбільшому порту України «Південний» повернулися до практики оренди державних буксирів приватною компанією за заниженою вартістю.
Збиток для двох держпідприємств, які працюють в порту може скласти понад 20 млн доларів на рік, передає УНН з посиланням на «ФАКТИ».
«Приватна буксирна компанія P&O Maritime Україна, що здійснює буксирні проводки практично 80% суден, які заходять в порт «Південний» на даний момент має лише один власний буксир в акваторії порту. Відсутні потужності приватники компенсують, орендуючи буксири у двох державних підприємств «Морський торговельний порт Південний» і «Укртранснафта», – йдеться в матеріалі.
На думку авторів статті, оренда здійснюється на погодинній основі на свідомо невигідних для держпідприємств умовах.
«P&O Maritime Україна по суті виступає посередником між судновласником і держпідприємствами. При цьому отримує від агента судновласника за буксирне забезпечення судна класу панамакс близько 30 тис. дол., а за використання державних буксирів платить ДП МТП Південний і Укртранснафті не більше 5 тис. дол. Фактично позбавляючи держпідприємства 25 тис. дол. на кожному суднозаході. Більш того, якщо мова йде про більші судна класу кейпсайз, які активно обробляються в порту «Південний», то вартість буксирного супроводження збільшується в 2-3 рази», –пише ЗМІ.
На регулярній основі замовлення для приватників обслуговують державні буксири «Євген Яковцев», «Володимир Іванов», «Львів» і «Укртранснафта».
Про це свідчать дані відкритої системи MarineTraffic.
Автор статті також нагадує, що P&O Maritime Україна активно позиціонує себе як дочірнє підприємство міжнародної компанії P&O Maritime, що входить в структуру DP World з ОАЕ.
«Поява компанії на буксирному ринку України в 2018 році супроводжувалося масштабною піар-кампанією про закордонні інвестиції в буксирний флот. Однак зараз вона намагається заробляти для своїх власників за рахунок держпідприємств. До недавнього часу аналогічна буксирна схема діяла в Одеському порту і була ліквідована лише в цьому році. Тоді своїх посад позбулися директор ДП «Одеський морський торговельний порт» та начальник Одеської філії АМПУ», – йдеться в матеріалі.
Ще на цю тему
- 20.01.2021 Кабмин Украины определил границы акваторий пяти морпортов
- 15.01.2021 Собственники ДП «Контейнерный терминал Одесса» купили терминал в Италии
- 24.12.2020 Кабмин Украины одобрил обновленную Стратегию развития морских портов
- 23.12.2020 Укроборонсервіс та катарська QTerminals домовилися про співпрацю щодо порту «Ольвія»
- 16.12.2020 Штормовое предупреждение: для портов Мариуполь и Бердянск объявлен «желтый» уровень опасности
- 14.12.2020 «Дельта-Лоцман» в сложных условиях завел 215-метровый контейнеровоз в Одесский порт / Фото
- 10.12.2020 «Госгидрография» установила новое навигационное оборудование на Воронцовском маяке в Одесском порту/ Фото
- 08.12.2020 Лоцманская проводка ограничена в четырех украинских портах
- 04.12.2020 Буксиру P&O Maritime Ukraine будет присвоен ледовый класс / Фото
- 27.11.2020 На Одещині прикордонники затримали групу нелегальних мігрантів у Чорноморському порту
- 26.11.2020 В порт Черноморск зашел необычный зерновоз / Фото
- 20.11.2020 В одесском порту появился новый буксир / Фото