Наступного року українські морська піхота буде повністю переоснащена новітніми радіостанціями

12:30 10.08.2020

ар

Про це заявив командувачч Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України генерал-майор Євген Степаненко, пише defence-ua.

"Наступного року плануємо реалізувати низку масштабних проєктів. Зокрема, укомплектувати бригади й окремі батальйони морської піхоти цифровими засобами зв’язку виробництва компанії L3Harris Technologies (з урахуванням матеріально-технічної допомоги) на 100%", - відзначив Євген Степаненко.

Також він додав, що Міноборони планує організувати "процедуру укладення офсетного договору" з L3Harris. В ньому мають бути прописані окремі пункти, що дозволять Збройним силам більш ефективно та широко застосовувати американські радіостанції.

Зокрема, мова йде про створення в Україні сертифікаційного центру з обслуговування та ремонту поставлених радіостанцій Harris та розробку й виготовлення конструкторської документації для встановлення американських засобів зв'язку на "рухомі засоби" Збройних сил.

Нагадаємо, українським силовим підрозділам (ЗСУ, НГУ та ДПСУ), в рамках програми безпекової допомоги від Уряду США, вже кілька років постачаються короткохвильові станції Falcon ІІ та надсучасні Falcon ІІI КВ і УКВ діапазонів. Також ЗСУ отримали більш потужні багатодіапазонні багатоцільові радіостанції, які дозволяють вести роботу в будь-яких частотних діапазонах і режимах, включаючи супутниковий.

На початок 2020 року Україна отримала засобів зв'язку виробництва L3Harris Technologies на $230 млн. За попередніми планами, цього року відбудуться постачання радіостанцій на суму у ще приблизно $70 млн.

Ще на цю тему