Гаазький трибунал не може розслідувати основні злочини проти України з боку Кремля і його поплічників — експерт

09:20 30.09.2019

Основні злочини проти України, в яких підозрюється керівництво РФ та його поплічники, — агресія і тероризм — не можуть бути розслідувані Міжнародним кримінальним судом (Гаазьким трибуналом). 

Зміст поняття "агресія" з'явився в Статуті МКС тільки в липні 2018 року, а згідно з його нормами, можуть бути розслідувані тільки акти агресії, що вчинені після цієї дати. На злочини, пов'язані з тероризмом, повноваження Суду не поширюються в принципі. Такого поняття в Статуті просто немає.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Чебаненко, експерт Українського інституту майбутнього. Крім того, за його словами, в самому Статуті є низка норм, які викликають щонайменше подив, пише ZN,UA.

"Наприклад, для Статуту не є воєнним злочином знищення цивільного об'єкта, про яке буде заявлено як про ненавмисне. За цією логікою знищення літака рейсу МН17 і 298 людей суб'єктами, які з ракетного комплексу з дальністю ураження в десятки кілометрів вдарили там, де проходять міжнародні маршрути цивільної авіяції, — не воєнний злочин, — підкреслює експерт. — Крім того, згідно зі Статутом, особа звільняється від відповідальности за воєнні злочини, якщо вона не усвідомлювала незаконности наказів свого керівництва та/або того, що вона бере участь у збройному конфлікті між державами. Як відомо, тезу про громадянську війну в Україні постійно впроваджує в інформпростір пропаганда країни-агресора, якою є РФ. До того ж є висновок прокурора МКС, що "конфлікт на Сході України має ознаки як міжнародного, так і не міжнародного". Тобто МКС вже кваліфікує наявність в Україні внутрішньонаціонального (тобто громадянського) конфлікту".

Ще на цю тему