Кулеба назвав головну мету «Кримської платформи»

09:01 23.02.2021

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що деокупація Криму є «єдиною і кінцевою метою» проведення «Кримської платформи».

Про це він говорив в інтерв'ю телеканалу «Прямий».

«Деокупація Криму. Це єдина і кінцева мета. Це завдання об'єднати всіх, кому питання Криму не байдуже. Є політика невизнання Криму. Ми повинні чітко контролювати, щоб ця політика залишалася ефективною, щоб ніхто крок вліво, крок вправо не робив, щоб ми використовували можливості один одного для стримування тих країн, які – в проросійській орбіті і намагаються від цієї політики (невизнання анексії Криму – КР) відійти», – сказав Кулеба.

Крім того, міністр додав, що проміжною метою створення «Кримської платформи» є питання санкцій за анексію Криму.

«Є кілька санкційних режимів, пов'язаних з Кримом. Ми знаємо випадки, коли хтось обходить санкції. Ось ми хочемо створити координаційний механізм, коли всі бачитимуть прогалини в режим санкцій і вживатимуть кроки для їх заповнення», – зазначив міністр.

Раніше заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква повідомив, що міжнародний саміт щодо «Кримської платформи» відбудеться 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці незалежності України.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар в ефірі Радіо Крим.Реалії розповіла, що за підсумками саміту «Кримської платформи» буде ухвалена відповідна декларація.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова зазначала раніше, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною «Кримській платформі», якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова – від водопостачання до транспортного сполучення.

Ще на цю тему