В Одесі проходить конференція з планування українсько-американського навчання «Сі Бриз-2021»
Це перша конференція цього року з планування українсько-американського навчання «Сі Бриз-2021». Пандемія коронавірусу внесла свої корективи, тому планування усіх практичних заходів, спілкування з американськими партнерами та іншими учасниками навчання проходить у дистанційному форматі.
Як повідомив АрміяInform заступник командувача ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Доскато, метою конференції є з’ясування потенційного складу учасників навчання «Сі Бриз», погодження відповідного сценарію проведення навчання, визначення можливих районів застосування підрозділів та напрацювання питань логістичного забезпечення.
– Під час навчання «Сі Бриз-2021» заплановано проведення самооцінки 1-го рівня в межах Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей чотирьох підрозділів Військово-Морських Сил. Це десантно-штурмова рота морської піхоти, підрозділ спеціального призначення та два підрозділи корабельного складу флотилії ВМС, – підкреслив капітан 1 рангу Олексій Доскато.
За словами капітана 1 рангу Олексія Доскато, минулого року міжнародні навчання серії «Сі Бриз» обмежилися лише морською фазою із залученням авіації. Усі спільні заходи розгорталися в акваторії Чорного моря без контакту особового складу.
– Цього року сплановано розширити формат та компоненти навчання. Залучимо не лише морський та повітряний компоненти, але й додатково береговий та водолазний компоненти. Тобто ми плануємо провести класичний варіант навчання з відпрацюванням практичних дій у морі, на суші, у повітрі та під водою, – відзначив капітан 1 рангу Олексій Доскато.
Нагадаємо, що минулого року метою навчань «Сі Бриз» було підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС ЗС України, ВМС США, країн-членів НАТО та держав-партнерів під час виконання спільних завдань задля підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні.
Навчання «Сі Бриз» – багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США і Міноборони України від 1993 року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США.
Ще на цю тему
- 24.02.2021 Готовящиеся к отправке в Украину патрульные катера типа Island получили имена / Фото
- 19.02.2021 Одному з катерів класу «Айленд» можуть присвоїти ім’я Героя України
- 19.02.2021 «Слов’янськ» відпрацював елементи експериментальної курсової задачі
- 19.02.2021 ДПСУ передали перший корпус катеру OCEA
- 08.02.2021 Айленды ВМСУ получат американское вооружение / Фото
- 03.02.2021 З корабля «Вінниця» розглядають створення музею
- 01.02.2021 Катери класу Island надійдуть до України морським шляхом до кінця першого півріччя 2021-го
- 01.02.2021 ВМС спише корабель «Вінниця» та два рейдових катери
- 28.01.2021 «Слов’янськ» та «Старобільськ» отримають американське озброєння
- 26.01.2021 ВМС України перетворять морський буксир у патрульний корабель
- 21.01.2021 В акваторії Чорного моря перевірено бойові можливості патрульного катера «Слов’янськ»
- 21.01.2021 У Чорному морі тривають випробування корабля спеціального призначення проєкту «Лагуна»