Саміт «Кримської платформи» не має обмежуватися питанням прав людини – Джапарова

11:01 21.01.2021

Саміт «Кримської платформи», запланований в Україні на 23 серпня, має обговорити весь спектр проблем окупованого Криму – від гуманітарних до безпекових.

Про це перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила на спільних онлайн-слуханнях у Верховній Раді на тему «Зовнішньополітічні аспекти деокупації АР Крим та міста Севастополь: Парламентський вимір», передає кореспондент Укрінформу.

«Короткостроковим завданням «Кримської платформи» є утримання теми Криму, пошук нових шляхів і кроків, щоб ще більш гучно почати обговорювати тему, яка за сім років не змінюється, а лише нарощуються наслідки окупації», – сказала Джапарова.

Вона підкреслила, що саміт не повинен обмежуватися обговоренням важливої теми прав людини.

«Права людини - це не єдиний вимір, про який ми можемо говорити. З точки зору Міністерства закордонних справ, Україна повинна шукати аргументи навколо питань мілітаризації, питань безпеки. Їх дуже багато, і заходи повинні плануватися з точки зору бачення наших стратегічних завдань», – сказала Джапарова.

Вона назвала символічною дату саміту «Кримської платформи».

«Офіційно розпочати діяльність «Кримської платформи» ми плануємо установчими заходами саміту ... Він буде проведений у Києві 23 серпня цього року якраз разом із заходами, які плануються до річниці 30-річчя Незалежності України... Символізм неможливо переоцінити, тому що без Криму немає справжньої незалежної України», –підкреслила Джапарова.

За її словами, запрошення на саміт «Кримської платформи» лідерів іноземних держав і керівників міжнародних організацій «будуть надіслані найближчим часом».

«Кримська платформа» – новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.

Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів; міністрів закордонних справ; у вимірі міжпарламентського співробітництва; у форматі експертної мережі.

Ще на цю тему