Конфлікт в Нагірному Карабаху пов’язаний з Донбасом і Кримом — думка експертів
Україні потрібна добре навчена армія і сучасні засоби для ведення бойових дій і оборони, а ситуація на Донбасі і в анексованому Криму пов'язана з конфліктом в Нагірному Карабасі.
Таку думку в ефірі ТК «Дім» висловив екскомандувач силами США в Європі Бен Ходжес, передає УНН.
«Ми переконалися в цінності безпілотних систем як для спостереження, так і для ураження цілей [в ході конфлікту в Нагірному Карабасі]. На війні завжди важливий такий момент — яка сторона здатна адаптуватися швидше, краще навчена і дисциплінована. Це і людський фактор, який теж надзвичайно важливий», — сказав Ходжес.
За його словами, як в ситуації на Кавказі, так і по відношенню до України країни НАТО і Європи приділяють недостатньо уваги в сфері безпеки. Він також назвав речі, які, на його думку, знадобляться Україні для успішного ведення бойових дій або відбиття військової агресії.
«Повинен бути захист від дронів — протиповітряна оборона. Флоту потрібні безпілотні системи — вони дуже ефективні проти підводних човнів, проти мін, що знаходяться у воді, і для збору розвідданих. До того ж вони набагато дешевше кораблів. Це ті речі, які дійсно допоможуть проявити ініціативу», — вважає генерал.
Він переконаний, що і Європа, і США повинні більше приділяти уваги ситуації в Чорноморському регіоні, як в сфері інвестицій, так і в сфері безпеки.
Коментуючи думку Ходжеса, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович заявив: «Він говорить про те, що конфлікт на сході України і в Криму точно пов’язаний з конфліктом в Карабасі, з діями Туреччини, а це захоплює і Лівію, і Сирію, тому що Туреччина проектує силу на все східне Середземномор’я. Це робить і Росія. Фактично вони там змагаються за візантійську спадщину — вже на трьох фронтах».
Арестович назвав три ключові речі, про які говорив американський генерал Бен Ходжес щодо України з точки зору ЄС і НАТО.
«Це поєднання фактора технологічного розвитку і людського фактора. Потрібно зробити систему кадрового відбору в секторі національної безпеки і оборони — ростити інші кадри, які як Азербайджан зможуть вирішити завдання на полі бою, або створити загрозу Росії таку, щоб вона відмовилася від загрози ескалації. Технічна оснащеність: ініціатива — це найважливіший елемент в системі поглядів НАТО, щоб ми могли не оборонятися, а шахувати противника, потенційно загрожувати йому в вигляді військових навчань, у вигляді нарощування потенціалу... І третє — це інвестиції, тому що брак уваги до наших конфліктів, вважає Ходжес, буде змінений на достаток або надлишок уваги, як тільки мова піде про економіку», — прокоментував спікер української делегації в ТКГ.
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, а також президенти Азербайджану і Росії Ільхам Алієв і Володимир Путін прийняли заяву про повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабаху з 10 листопада.
Відповідно до угоди, армії Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж коридору, що з’єднує Карабах з Вірменією, розгорнули близько 2-х тис. російських миротворців.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що крім російських миротворців в Карабасі будуть ще й турецькі.
Ще на цю тему
- 21.01.2021 СБУ блокувала схему переправлення моряків на роботу до окупованого Криму
- 21.01.2021 Саміт «Кримської платформи» не має обмежуватися питанням прав людини – Джапарова
- 21.01.2021 РНБО може ухвалити стратегію деокупацію Криму до 26 лютого – Джеппар
- 21.01.2021 «Не бачу перспектив пом’якшення політики США щодо Криму за Байдена» – Волкер
- 21.01.2021 В ОБСЄ ще не визначилися з форматом підтримки «Кримської платформи» – Лінде
- 21.01.2021 Джемілєв пропонує ухвалити закон про відповідальність за заселення до окупованого Криму
- 20.01.2021 Українська делегація ініціює створення у ПАРЄ «Кримської платформи»
- 20.01.2021 Оголошено в розшук кримського бізнесмена, який заправляв паливом літаки окупантів - подробиці
- 19.01.2021 Кримська платформа: в МЗС сказали, коли оприлюднять список учасників саміту
- 19.01.2021 «Кримська платформа» здобуває дедалі більшу підтримку у світі – Кулеба
- 19.01.2021 У Раді проведуть комітетські слухання по деокупації Криму
- 19.01.2021 В Офисе президента Украины планируют привлекать США к процессу деоккупации Крыма