Сподівання РПЦ не справдились. Кіпрська церква опублікувала комюніке про визнання автокефалії ПЦУ
Синод Кіпрської православної церкви на позачерговому засіданні 23-25 листопада підтримав рішення архієпископа Кіпрського Хризостома щодо визнання автокефалії Православної Церкви України (ПЦУ), це випливає з заяви синоду.
«Священний синод Кіпрської церкви на засіданні 23 і 25 листопада 2020 року детально обговорив українське церковне питання і проблему, яка виникла в зв’язку з згадуванням Епіфанія як предстоятеля Церкви України від імені архієпископа Кіпру Хризостома, і вирішив не йти наперекір рішенню предстоятеля», — пише УНН, опублікованій в середу на сайті Кіпрської церкви.
У той же час, наголошується в ньому, «Священний синод очікує розширених консультацій з вирішення поточної кризової ситуації, яка загрожує розколом християнської Церкви».
Як додав глава управління ПЦУ із зовнішніх зв’язків, архієпископ Євстратій Зоря у себе на Facebook: «Митрополит Кіккський Никифор (ключовий ієрарх з промосковської опозиції визнанням ПЦУ) заявив після засідання, що рішення про визнання ПЦУ було прийнято 10 голосами проти 7».
Нагадаємо раніше Православна Церква Кіпру визнала автокефалію Православної Церкви України і митрополита Єпіфанія за пропозицією настоятеля Православної Церкви Кіпру архієпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостома II.
Ще на цю тему
- 29.12.2020 В Україні вступив в дію закон про ратифікацію угоди щодо вільної торгівлі з Великою Британією
- 23.12.2020 Україна направила в Інтерпол дані про можливу спробу неправомірного використання Росією системи міжнародного розшуку
- 23.12.2020 Дещиця: Люблінський трикутник відкриває перед Україною нові можливості
- 23.12.2020 Агресія РФ — можливість України вигідно використати збільшений ризик глобальної безпеки
- 23.12.2020 Україна приєдналася до глобального механізму санкцій ЄС за порушення прав людини
- 21.12.2020 Зеленський не вважає, що Україні доведеться відмовитися від НАТО заради миру з Росією
- 21.12.2020 Основною темою зустрічі «Квадриги» була безпека Чорноморсько–Азовського регіону – Таран
- 17.12.2020 Кулеба про можливість зустрічі з Тіхановською: В її інтересах чітко відповісти на запитання «Чий Крим?»
- 17.12.2020 МЗС Росії відмовляється йти на контакт в будь-якому форматі, – Кулеба
- 17.12.2020 У РНБО відреагували на визнання Молдовою російської «мовою міжнаціонального спілкування»
- 17.12.2020 Україна у 2021 році запропонує нові можливості для роботи з партнерами у Чорноморському регіоні – міністр економіки
- 17.12.2020 Крим, Донбас і економіка: Зеленський назвав послам головні завдання